Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kdo nahradí Lenera? Rozhodne se v květnu

14 2004
Praha - Trenér Slavomír Lener po mistrovství světa končí u hokejové reprezentace. Poté převezme Spartu. Kdo povede národní tým na srpnovém Světovém poháru? Podle šéfa hokejového svazu by měl být Lenerův nástupce zvolen už v květnu. „Potenciální kandidáti chtějí mít jasno co nejdříve," řekl Karel Gut po středečním jednání svazové exekutivy.

"Jsem toho názoru, že bychom to měli na příštím zasedání výboru vyřešit. Záleží ovšem na tom, zda se členové výkonného výboru k tomuto názoru přikloní, či jestli budou chtít nechat otázku kouče až na novém vedení, které vzejde z červnové volební konference," dodal šéf svazu.

Lenerovi vyprší kontrakt u národního celku 30. června, nicméně již s předstihem dal najevo, že v další práci u reprezentace pokračovat nebude. V příštím extraligovém ročníku se postaví na střídačku pražské Sparty. V průběhu května musí svaz nahlásit jména hráčů pro Světový pohár.

"Ale o trenérech v tomto případě nepadlo ani slovo," uklidňuje Gut. Osobně má představu, že ještě stávající výkonný výbor by měl dosadit nového lodivoda a to na rok s možností další jednoleté opce.

"Třeba to ale dopadne tak, že to vyřeší až noví členové a navrhnou dlouhodobější smlouvu," pokrčil rameny.

Již dnes se v kuloárech spekuluje o tom, kdo by mohl po Lenerovi převzít kormidlo reprezentačního celku. V kurzu jsou především Vladimír Vůjtek z Kazaně, bývalý trenér Sparty Alois Hadamczik či Ivan Hlinka, strůjce historického úspěchu na olympijském turnaji v Naganu.

Jisté je, že nastane změna i na pozici prvního muže českého hokeje. Šestasedmdesátiletý Gut, který stojí v čele svazu od listopadu 1994, již nehodlá ve funkci pokračovat. Žhavým kandidátem na nového předsedu je Vratislav Kulhánek, šedesátiletý šéf představenstva mladoboleslavské automobilky Škoda.

"Jeví se mi jako vhodný typ. Je v příznivých letech, vede náš nejlepší podnik, celý život se zajímal o sport a navíc v době, kdy komerce hraje stále významnější roli, je jeho postavení ještě důležitější," vypočítal Gut. Kulhánka jednomyslně podporuje i Asociace profesionálních klubů, která řídí extraligu.

"Pokud vím, tak ještě žádný protikandidát neexistuje, Ivan Hlinka to několikrát odmítl. Ale ještě je dost času, nějací se mohou objevit," předpokládá úřadující svazový šéf. Okruh kandidátů by se měl uzavřít koncem května. Volební konference svazu se uskuteční 26. června v Praze a rozhodne i o novém složení exekutivy.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze