Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Když Jágr podepisoval smlouvu, Jágr team válel u Máchova jezera

Jan Hlaváč při plážovém volejbale | foto: Roman ČejkaMF DNES

4 2008
Zatímco nejslavnější český hokejista historie Jaromír Jágr podepisoval smlouvu s Omskem, Jágr team v čele s Tomášem Kaberlem či Janem Hlaváčem se představil na písečném kurtu u Máchova jezera. Hokejisté váleli volejbal.

Zadák Karel Pilař, který zvolil ve své kariéře stejný směr jako Jágr a ze zámoří si to namířil do Metallurgu Magnitogorsk, si sportovní zápolení plné vtípků užíval. "Jsem spokojený, moc rád jsem přijel. Je to velká zábava. K volejbalu se dostanu asi tak...zhruba jednou ročně. Takže pravidelně," smál se Karel Pilař.

S útočníkem newyorských Rangers Petrem Průchou obhajovali loňský titul. "Rozehráváme se, zase jsme prohráli první zápas. Tak uvidíme, jak to půjde dál," řekl Pilař.

Dál už to však šlo hladce, sehraná dvojice doplněná volejbalistkou Veronikou Dostálovou vytvořila kompaktní tým, který nakonec vyhrál základní skupinu a drtil soupeře i zásluhou mnohdy nevyzpytatelného Pilařova servisu levou rukou.

Silným triem byla však také sestava Hlaváč, Tomáš Kaberle a vypomáhající volejbalistka Jana Prokešová. V otázce na svou volejbalovou formu se na tváři útočníka Hlaváče objevil široký úsměv.

"Hraju to prvně zase po dlouhé době, tak doufám, že se to bude jenom lepšit. K volejbalu se dostanu vždycky akorát tady v létě; zahraju si tak dvakrát, třikrát za léto," vypočítal Hlaváč, který však byl díky svým razantním a přesným smečím v podezření protihráčů, že volejbal kdysi závodně hrával.

Bavili se však i další. Nejvíce úsměvů vyloudili na tvářích diváků exhibičními kousky Jiří Tlustý s Radkem Smoleňákem a volejbalistkou Martinou Novotnou. I přes veškerou snahu závodní hráčky se však výhry na turnaji jejich tým nedočkal. Spolupráci z pražské Sparty oživili Jaroslav Nedvěd a Jiří Zelenka, kterým vypomohla Lenka Poulová.

Všichni zúčastnění ukázali, proč to v hokeji dotáhli tak daleko: nemají totiž rádi jakékoliv porážky a případné nedostatky ve volejbalové technice nahrazovali obrovskou bojovností o každý míč.
 
Další společnou akcí Jágr teamu je 17. července golfový turnaj na Konopišti.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze