Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Když je hokej, bary jsou plné

30 2004
Brno - Nejen Praha a Ostrava žijí hokejovým mistrovstvím. Přesvědčil se o tom každý, kdo procházel ve středu večer centrem Brna. Lidé zmizeli z ulic do hospod a barů, které promítaly hokejový souboj mezi Českem a Německem. Do ztichlého Brna zazněl oslavný výkřik z desítek podniků pokaždé, když české mužstvo dalo gól.

Například v Casinu Sport-bar v Masarykově ulici nebylo před obrazovkami krátce po osmé hodině večer jediné volné místo. Fanoušci obsadili bary i stoly. Někteří se spokojili s volnými schody nebo dokonce stáli. Venku před monitory se občas utvořil hlouček, který přitáhl i policejní hlídky. Muži v uniformách chvíli sledovali zápas ze služebního auta.

„Kdybyste se zeptal, tak bych vám řekla, že je tady rezervace,“ upozorňuje barmanka mladíka, který se pokoušel vybojovat jedno z posledních volných míst.

Sázky jsou jasné
V horním patře baru je sázková kancelář. Kurz dosvědčuje, jak moc Brno hokejistům fandí: na vítězství Němců je kurz 9,5. Na triumf českého mužstva 1,15. „Sází se dost na remízu, někdo dává i Němce,“ hlásí muž.

Lidé sledující hokej se posilňují pivem. Jen u jednoho stolu sedí muž s kávou a složkou listů s kurzy. Je to sázkař. Spolu s kolegy sleduje sportovní výsledky na teletextu a hlídá si své zápasy na sázenkách.

Ve Fotbalové fabrice ve Vodní ulici je hokej hlavním sportem až po fotbale. Fabrika je totiž podnikem fanoušků 1. FC Brno. Jeden z nich si na hlavu nasazuje papírovou hokejovou helmu. „Dostal jsem ji včera přímo v Sazka aréně,“ chlubí se muž kamarádům.

V tom okamžiku však české mužstvo dostává gól. Nadšení začíná opadávat. „Jeďte kluci,“ snaží se povzbuzovat fanoušek.

Gól i na záchodě
Sport bar aréna v Hybešově ulici připomíná ve třetí třetině vřící kotel. Uprostřed je ověšený čtyřmi plochými obrazovkami, v každém rohu je televize a ještě tu visí velké plátno. Fanoušci tleskají i zkažené šanci. Sada gólů zvedá bar ze židlí. „Hoši, děkujem,“ začíná skandovat muž s půllitrem v ruce.

„To jsou góly jako víno,“ ozývá se ze skupinky v českých dresech. Češi dávají další gól. Ze záchodů se vyřítí jeden z fanoušků a ještě si natahuje kalhoty. „Teď mi to přišlo na mobil, tak běžím aspoň na zpomalené záběry,“ mává telefonem a zapíná si kalhoty.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze