Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Když postoupíme, stoupne prestiž Slavie, říká útočník Hruška

Takhle slavil David Hruška mistrovský titul. Bude se radovat i z poustupu do semifinále Ligy mistrů? | foto: Michal ŠulaMF DNES

20 2008
Stojí před nimi velký úkol - postoupit do semifinále Ligy mistrů. Hokejisté Slavie mají dobře nakročeno, v posledním zápase základní skupiny s Curychem jim za určitých okolností stačí i bod. "Jenže nemůžeme spekulovat. Prostě budeme chtít vyhrát v normální hrací době," hlásí útočník David Hruška.

Slávisté ve středu večer na dálku fandili Linköpingu. V případě jeho vítězství v Curychu byl totiž měli postup jistý. Jenže to nevyšlo.

"Když jsem viděl, že domácí vedou, už jsem ten zápas přestal řešit. Potom jsem se akorát podíval, jaký je konečný výsledek. Holt se musí rozhodnout 3. prosince, máme to ve svých rukou. Navíc hrajeme doma, pro postup musíme udělat všechno," vykládá Hruška.

O Slavii se říká, že když jde o všechno, umí zabrat. Uklidňuje vás to vědomí?
Hlavně je důležité, že nás na ten zápas Vláďa Růžička dobře připraví. Je to zkušený trenér, který ví, co potřebujeme. Snad se dokážeme nabudit a podat co nejlepší výkon.

Věříte si?
A proč by ne? Vyhráli jsme i v Curychu, kde je snad největší hřiště, na kterém jsem kdy hrál. Doma bude naší výhodou, že ho máme úzké. Myslím, že by to pro Švýcary mohl být problém.

Čeká vás zápas, ve kterém musíte uspět. Dá se srovnat se sedmým finále proti Karlovým Varům?
To asi ne, tohle je trošku něco jiného. Finále je finále, šlo o titul. Ale s Curychem to bude určitě zajímavý zápas plný emocí a napětí. Půjde o hodně, vedení si od Ligy mistrů hodně slibuje, takže budeme hrát určitě na maximum. Jako v play-off.

Dá se říct, že jde v tuhle chvíli extraliga stranou?
V Lize mistrů jde o prémie, které v lize nezískáte, ale i tak si myslím, že uspět v domácí soutěži je důležité. Zvlášť teď, když jsme dvakrát za sebou prohráli a čeká nás dlouhá série zápasů venku. Potřebujeme se v tabulce držet nahoře.

Stojí vás zápasy v Lize mistrů hodně sil?
Je to náročné, ale nemůžeme se vymlouvat. Jsme přece trénovaní a odpočíváme, takže v tom by problém být neměl. Únava se sice může někdy projevit, ale na druhou stranu je lepší hrát než trénovat.

Cítíte, že je Slavia díky Lize mistrů víc vidět?
Ano. Je to největší klubová soutěž v Evropě, a když postoupíme mezi čtyři nejlepší týmy, bude to hodně velký úspěch. Hráči se v ní můžou navíc zviditelnit. Je to prestižní záležitost.

Tvrdíte tedy, že má evropský hokej konečně pořádnou pohárovou soutěž?
Věřím tomu. Stačí se jenom podívat, kolik diváků v Lize mistrů chodí na zápasy. Je to atraktivní, takové osvěžení od ligy. Myslím, že by to mohlo vydržet. I hráči to berou jinak, než když se dřív hrála třeba Evropská liga.

Pokud postoupíte, čeká vás v semifinále finské Espoo. Je to hratelný soupeř?
To nevím, protože na tohle zatím nemyslím. Teď mám v hlavě jenom Curych. Ale Finové jsou výborní bruslaři a myslím, že jsou nepříjemnější než Švédové. Bude to těžký soupeř, když vyhrál skupinu bez ztráty bodu.

Proč jsou Finové těžší soupeř?
Protože Švédové jsou hodně zatažení v obraně, zatímco Finové hrají celoplošný agresivní hokej. Hodně bruslí, hodně napadají a hlavně hrají hodně do těla.

Najdete na iDNES.czmobilní verze