Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ryby i lov krokodýlů. Když se zápasy v NHL mění v „turistiku“

Laškování s aligátory na Floridě - ilustrační foto | foto: Christopher Gillete

18 2016
Sunrise (Od našeho zpravodaje) - Těžko to nazývat dovolená, když vás tady obvykle čekají dva mače NHL. Přesto právě tady na Floridě se hokejová šichta a náročné „tripy“ mění pro mnohé týmy v příjemnější bytí. A byť hráči jako kolovrátek opakují, že z měst NHL znají jen hotel a arénu, tak tady moc rádi vytahují turistické průvodce. Posledním důkazem nechť jsou hokejisté San Jose Sharks.

Hned po úterním vítězném duelu nad Tampou Bay začali plánovat, že druhý den vyrazí na lov krokodýlů. „Na takovou atrakci, že si každý uloví krokodýla, který se sní nebo z něj dostanete hlavu jako trofej,“ popisuje útočník Tomáš Hertl.

Pár starších už zjišťovalo, jak se na lov dostat, jenže nakonec z akce sešlo. Cesta ze Sunrise, kde je ve čtvrtek čeká Florida Panthers, byla trochu z ruky - dvě hodiny tam, pak dvě zpět. „Takže na to bychom potřebovali ještě jeden volný den navíc,“ říkal Hertl.

Obvyklá hokejová rutina se přesto ve středu v podání Sharks nekonala. Dobře naladění trenéři zrušili trénink na ledě a místo toho vzali tým na pláž. Tam nejdřív turnaj ve volejbale, pak oběd a nakonec koupání v moři.

„Skvělé odreagování, protože se všichni vyblbli a já můžu říct, že ten den stál za to,“ vyprávěl český útočník. „Den bez mráčků, teplé moře, krása.“

San Jose nebylo při čekání na duel s Floridou žádnou výjimkou. V pátek tady hrálo St. Louis Blues, v neděli mělo další duel v Tampě, a tak se v sobotu šlo rybařit. Což je mimochodem činnost, kterou si při zápasech ve „Slunečním státě“ nenechá nikdy ujít ani Jakub Voráček, útočník Philadelphie.

Hráči Blues s sebou dokonce mohli vzít otce, které vedení klubu právě na trip na Floridu pozvalo.

15.února 2016 v 22:02, příspěvek archivován: 18.února 2016 v 08:31

Who won the #stlblues fishing competition during the #BluesDads Trip? HINT: Not @RFabbri15. https://t.co/isGZEyeAok pic.twitter.com/o2XtcP12aN

Že zrovna sem nepřekvapí. Koneckonců hned v pondělí „své“ otce přivezl i Pittsburgh a většinou ani jiné kluby je netahají do kanadských promrzlých končin.

Když náhodou není v programu vytahování ryb z moře, tak zase velmi často potkáte hráče „courat“ po obrovském nákupním centru, které je hned naproti aréně Panthers. A jelikož na Floridě jsou kromě počasí i příjemné daně, jsou hokejisté obtěžkáni taškami.

Podnebí však vede. „V St. Louis se pořád mění počasí. Jeden den máme minus patnáct, druhý nad nulou, pak zase sníh, sluníčko. Takže je těžké být pořád v pohodě. Zato, když jedeme sem nebo do Kalifornie, tak se všichni těší. Dobijí energii,“ popisoval Dmitrij Jaškin, útočník St. Louis, víkendovou zastávku.

Vlastně i ti z Kalifornie, pro něž jsou slunce a bazény každodenní záležitostí, jsou z duelů na Floridě nadšení. „Což o to, hezky tam máme, jen místo teplého moře je to naše přímo ledové,“ říká Hertl.

Ten se teď na Floridu těší ještě z jednoho důvodu. Nikdy se netajil, že Jaromír Jágr je pro něj personou, ke které jako kluk vzhlížel, a tak dál vzájemné zápasy považuje za výjimečné. Navíc připomíná: „Mezi těmi všemi jeho rekordy je něco, v čem jsem přece jen lepší. On mě nikdy neporazil. Musím to udržet, abych mu po jeho kariéře mohl říct: Máš všechno, ale nade mnou si nevyhrál.“

Tak přece je i na Floridě hokej na prvním místě...

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze