Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ke konci série je potřeba bojovná nálada, ví olomoucký kouč Vlk

Trénink olomouckých hokejistů | foto: MF DNES

31 2008
Šest porážek v řadě, to už je hodně černá série. A právě takovou prožívají hokejisté Olomouce. Od "nešťastného" 13. kola vstřelili Kohouti pouze sedm branek a rozdávají body soupeřům z horních i dolních pater tabulky.

"Není to nic příjemného. Ale nevěšíme hlavy. To by byla cesta do pekla," burcuje své svěřence kouč Petr Vlk.

Zažili jste už společně s trenérským kolegou Petrem Fialou podobnou sérii porážek?
To potká každého. V Jihlavě jsme něco takového zažili. Musíme se s tím poprat. Člověk se nemůže poddat nějaké poraženecké náladě. Chce to dřít na tréninku a neztrácet víru. Jedině tak se to otočí.

Jaká je nálada v kabině? Tipnul bych si, že příliš veselá nebude.
Tak určitě je jiná než po sérii šesti výher. Ale hráče se snažíme spíše povzbudit. Svěšená hlava mezi rameny, to není nic, co bychom chtěli v kabině vidět. Potřebujeme tuhle sérii ukončit a k tomu potřebujeme bojovnou náladu.

Tým sráží špatná koncovka. Během hráčské kariéry jste patřil mezi obávané střelce. Můžete hráčům poradit, jak by měli ukončit střelecký půst?
Recept je jednoduchý. Úspěšná střelba je pouze o práci. Hráči se musí do zakončení tlačit na každém tréninku. I v přípravě do toho musí dávat maximum. Jedině tak se dočkají branek v zápase. Nikdo nemůže spoléhat na štěstí. To může pomoci, ale jenom jeho přičiněním gól nedáte.

Hokejisté přitom často s oblibou říkají, že jim z krize může pomoci náhodná branka. Zakletí se zlomí a padá jeden gól za druhým. Věříte tomu?
Občas to platí, pokud jde o jedince. Nedáte třeba deset samostatných nájezdů, pak vám spadne do branky odražený puk od mantinelu a začne se dařit. V našem případě ale máme problém v celém týmu. A to už tak jednoduché není. Musíme se s tím porvat. Jeden náhodný gól s tím nic neudělá.

Série porážek je nepříjemná také pro trenéry. Cítíte z vedení klubu velký tlak na vaše posty?
V tuto chvíli ne. Ale víte, jak to v trenérském povolání chodí. Už zítra může být všechno jinak. Mezi varianty, jak pomoci týmu z problémů, je oživení kádru hráčskými výměnami.

Přemýšlíte o nich?
Pár tipů máme. Ale to se musí vždy pořádně zvážit. Nechceme měnit jméno za jméno. To by nemělo smysl. Pokud se najde hráč, který bude přínosem, budeme jednat. Ale získat hokejistu, který bude dobrý na ledě i v kabině, není jednoduché. Chce to čas.Najdete na iDNES.czmobilní verze