Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hanzl dal dva góly Sedláčkovi, v KHL skórovali i Horák a Sekáč

Jiří Sekáč v dresu Kazaně. | foto: Profimedia.cz

23 2018
Český hokejový útočník Robin Hanzl zažil v KHL poprvé dvougólový večer a byl jedním ze strůjců vítězství Nižněkamsku 5:1 nad Slovanem Bratislava.

Devětadvacetiletý bývalý litvínovský hráč v závěru první a v úvodu druhé třetiny překonal Jakuba Sedláčka, český gólman pak inkasoval ještě dvakrát a za stavu 0:4 přepustil místo Jakubu Štěpánkovi. Hanzl se mezi střelce zapsal ve druhém utkání za sebou, bilanci v sezoně si vylepšil na osm branek a jeho tým vyhrál počtvrté v řadě.

Dva body si připsali i členové olympijského výběru Roman Horák z Podolsku a Jiří Sekáč z Kazaně. První jmenovaný otevřel skóre na ledě Soči devátým gólem v sezoně, poté co se už ve třetí minutě prosadil v oslabení, v závěru druhé třetiny pak asistoval u zbylého gólu hostů a Viťaz překvapivě zvítězil na ledě jistého účastníka play off 2:1.

Sekáč se v šlágru mezi divizními lídry podílel gólem a asistencí na domácím vítězství 6:4 nad CSKA Moskva. S bilancí 15 branek a 25 přihrávek si upevnil pozici nejproduktivnějšího Čecha v soutěži.

Kontinentální hokejová liga:

Novosibirsk - Lada Togliatti 2:0
Barys Astana - Jekatěrinburg 2:3 po sam. nájezdech
Ufa - Jokerit Helsinky 4:5 po sam. nájezdech
Nižněkamsk - Slovan Bratislava 5:1 (Hanzl 2+0)
HK Soči - Viťaz Podolsk 1:2 (Horák 1+1)
Kazaň - CSKA Moskva 6:4 (za domácí Sekáč 1+1)

Charlamovova divize

Tým Z V VP PP P S B
1. x-Kazaň 54 29 2 6 17 151:120 97
2. x-Nižněkamsk 54 27 3 7 17 133:128 94
3. x-Jekatěrinburg 54 24 6 8 16 161:134 92
4. x-Čeljabinsk 54 24 7 4 19 122:119 90
5. Magnitogorsk 54 22 8 7 17 143:133 89
6. Chanty-Mansijsk 54 7 10 7 30 93:160 48
7. Lada Togliatti 54 11 4 6 33 99:146 47

Černyševova divize

Tým Z V VP PP P S B
1. Ufa 54 24 5 5 20 144:136 87
2. Novosibirsk 54 23 7 2 22 133:130 85
3. Omsk 54 21 7 7 19 141:111 84
4. Chabarovsk 52 18 8 8 18 119:133 78
5. Barys Astana 54 18 5 7 24 141:160 71
6. Vladivostok 54 16 4 5 29 115:139 61
7. Kunlun Red Star 53 15 4 8 26 100:135 61

Bobrovova divize

Tým Z V VP PP P S B
1. x-Petrohrad 54 40 6 4 4 223:92 136
2. x-Jokerit Helsinky 52 27 4 8 13 141:97 97
3. Spartak Moskva 53 20 7 5 21 144:139 79
4. Dinamo Minsk 53 18 5 3 27 102:120 67
5. Slovan Bratislava 53 14 3 7 29 110:177 55
6. Dinamo Riga 51 7 7 9 28 92:138 44

Tarasovova divize

Tým Z V VP PP P S B
1. x-CSKA Moskva 54 34 9 1 10 169:83 121
2. x-Jaroslavl 54 25 9 3 17 144:124 96
3. x-Nižnij Novgorod 54 23 5 8 18 112:121 87
4. x-HK Soči 54 21 7 7 19 126:133 84
5. Dynamo Moskva 55 19 9 5 22 131:135 80
6. Čerepovec 54 17 9 10 18 127:143 79
7. Viťaz Podolsk 54 16 4 7 27 125:155 63

Poznámka: Mužstva označená „x“ mají jistou účast v play-off.

Finská hokejová liga:

IFK Helsinky - Ilves Tampere 3:0
Jyväskylä - Lukko Rauma 4:2
Pelicans Lahti - Jukurit Mikkeli 2:4 (za domácí Šulák 0+2)
SaiPa Lappeenranta - Sport Vaasa 4:5 po sam. nájezdech
Tappara Tampere - KalPa Kuopio 4:1
TPS Turku - Hämeenlinna 2:4

Tabulka

Tým Z V VP PP P S B
1. Kärpät Oulu 45 26 7 4 8 148:89 96
2. TPS Turku 45 23 4 7 11 136:105 84
3. Tappara Tampere 45 20 8 7 10 123:96 83
4. Jyväskylä 44 23 3 3 15 132:103 78
5. Lukko Rauma 46 19 7 3 17 115:95 74
6. IFK Helsinky 45 18 5 8 14 113:101 72
7. KalPa Kuopio 45 17 6 5 17 104:108 68
8. SaiPa Lappeenranta 45 14 10 6 15 111:121 68
9. Pelicans Lahti 46 16 6 7 17 129:133 67
10. Ässät Pori 46 16 7 3 20 116:138 65
11. Hämeenlinna 44 14 6 1 23 105:115 55
12. Ilves Tampere 46 13 5 6 22 121:158 55
13. Kouvola 44 11 5 10 18 108:139 53
14. Jukurit Mikkeli 45 14 1 8 22 98:120 52
15. Sport Vaasa 45 9 5 7 24 114:152 44

Hokejová liga EBEL - 26. kolo:

Záhřeb - Vídeň 2:6

Tabulka

Tým Z V VP PP P S B
1. Vídeň 42 27 2 5 8 138:92 90
2. Linec 42 23 3 3 13 149:118 78
3. Salcburk 42 23 3 1 15 149:112 76
4. Klagenfurt 42 21 2 3 16 118:107 70
5. Innsbruck 42 18 6 3 15 142:126 69
6. Záhřeb 42 16 3 4 19 131:135 58
7. Štýrský Hradec 42 15 5 2 20 127:144 57
8. Dornbirn 42 14 4 6 18 122:131 56
9. Bolzano 42 14 4 5 19 115:119 55
10. Székesfehérvár 42 12 6 3 21 97:140 51
11. Znojmo 42 11 5 6 20 107:140 49
12. Villach 42 13 2 4 23 107:138 47

Švédská hokejová liga:

34. kolo: Linköping - Örebro 3:0
40. kolo: Malmö - HV 71 2:1 po sam. nájezdech

Tabulka

Tým Z V VP PP P S B
1. Växjö 38 23 6 1 8 119:77 82
2. Djurgaarden 37 16 6 6 9 106:81 66
3. Färjestad 39 19 3 3 14 130:106 66
4. Linköping 38 17 3 7 11 108:95 64
5. Frölunda 38 16 6 3 13 107:102 63
6. Skelleftea 38 19 1 3 15 114:93 62
7. Malmö 37 14 6 7 10 111:104 61
8. HV 71 38 16 4 4 14 99:101 60
9. Brynäs 37 17 2 3 15 100:95 58
10. Lulea 38 11 9 4 14 92:93 55
11. Örebro 37 10 4 6 17 85:96 44
12. Rögle 38 10 3 4 21 91:127 40
13. Mora 37 10 2 2 23 76:117 36
14. Karlskrona 38 8 3 5 22 74:125 35

Německá hokejová liga - 45. kolo

Augsburg - Mnichov 4:1
Düsseldorf - Straubing 4:3
Eisbären Berlín - Wolfsburg 3:2 (za hosty Kreps 0+1)
Iserlohn - Krefeld 2:5

Tabulka

Tým Z V VP PP P S B
1. Mnichov 45 26 6 4 9 162:114 94
2. Norimberk 44 22 9 5 8 129:98 89
3. Eisbären Berlín 46 25 4 5 12 149:120 88
4. Wolfsburg 45 17 5 6 17 132:122 67
5. Bremerhaven 45 18 4 4 19 124:134 66
6. Ingolstadt 44 16 5 7 16 123:121 65
7. Iserlohn 45 18 5 1 21 118:133 65
8. Kolín nad Rýnem 44 17 5 3 19 132:124 64
9. Schwenningen 46 16 7 2 21 109:119 64
10. Düsseldorf 46 16 3 9 18 116:129 63
11. Mannheim 44 16 5 3 20 123:134 61
12. Augsburg 45 16 4 4 21 134:132 60
13. Krefeld 46 11 5 10 20 128:152 53
14. Straubing 45 12 2 6 25 111:158 46

Švýcarská hokejová liga - 45. kolo:

Biel - Langnau 3:1
Zug - Curych 3:1

Tabulka

Tým Z V VP PP P S B
1. Bern 42 22 8 4 8 147:95 86
2. Zug 43 19 9 2 13 133:107 77
3. Biel 43 21 4 4 14 132:112 75
4. Lugano 42 23 2 1 16 137:111 74
5. Davos 42 20 1 5 16 119:134 67
6. Curych 43 16 6 6 15 127:115 66
7. Fribourg-Gottéron 42 16 4 6 16 113:121 62
8. Ženeva 42 14 6 7 15 112:128 61
9. Langnau 43 14 6 4 19 106:117 58
10. Lausanne 42 14 4 7 17 127:138 57
11. Ambri-Piotta 42 10 3 5 24 106:143 41
12. Kloten 42 7 5 7 23 94:132 38
Autor:


Mistrovství světa v hokeji 2018

MS hokejistů se v roce 2018 hraje od 4. do 20. května v dánských městech Kodani a Herningu. V turnaji se utká 16 týmů rozdělených do dvou skupin. Zlato bude obhajovat Švédsko, které loni porazilo Kanadu.

Skupina A (Kodaň): Rusko, Švédsko, Česká republika, Švýcarsko, Bělorusko, Slovensko, Francie, Rakousko.
Skupina B (Herning): Kanada, Finsko, USA, Německo, Norsko, Lotyšsko, Dánsko, Jižní Korea.

Josef Jandač, Pavel Francouz, Radko Gudas, Martin Frk, Michal JordánRadek Faksa, Roman Červenka, Martin Nečas



Nejčtenější

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze