Vedoucí tým Východní konference potvrdil roli favorita už v první třetině, kterou vyhrál 4:0. Skóre otevřel Sobotka v 13. minutě po asistenci Martina Erata. Za minutu a 38 sekund to bylo 2:0 a běloruský celek vystřídal gólmana.
Jeff Glass však neudržel čisté konto ani minutu, když ho střelou zápěstím mezi kruhy překonal Kempný. Pro nejproduktivnějšího obránce Omsku to byl pátý gól v tomto ročníku.
Také skóre druhé třetiny načal Sobotka, který se trefil pošestnácté v sezoně a zvýšil už na 5:0. Na pozici nejlepšího střelce Avangardu vystřídal Alexandra Pěrežogina, jenž dál vede týmovou produktivitu.
Dinamo se prosadilo až ve 44. minutě, kdy brankáře Dominika Furcha připravil o naději na deváté čisté konto v sezoně Konstantin Kolcov.
Další český brankář Alexander Salák z Novosibirsku nedochytal utkání na ledě Petrohradu, kde působil v letech 2013 a 2014. Reprezentační gólman pětkrát inkasoval a v 38. minutě ho za stavu 2:5 vystřídal Nikita Bespalov. Ten dostal ve třetí třetině ještě jednu branku a Sibir musel na ledě úřadujících mistrů skousnout debakl 2:6.
Útočník Tomáš Zohorna a obránce Jan Kolář pomohli Chabarovsku k zisku bodu na ledě Jokeritu Helsinky. Při power play za stavu 2:1 pro domácí Zohorna přihrál Kolářovi, jehož nahození tečoval do branky Jokeritu Dmitrij Tarasov a v čase 59:57 poslal zápas do prodloužení. V samostatných nájezdech si nicméně připsal bod navíc finský celek.
Kontinentální liga
Omsk - Dinamo Minsk 8:1 (za domácí Sobotka 2+0, Kempný 1+0, Erat 0+1)
Chanty-Mansijsk - CSKA Moskva 0:5
Barys Astana - Nižnij Novgorod 5:2
Jokerit Helsinky - Chabarovsk 3:2 po sam. nájezdech (za hosty Kolář a Zohorna oba 0+1)
Nižněkamsk - Čeljabinsk 1:2 (za hosty Novák 0+1)
Petrohrad - Novosibirsk 6:2
Spartak Moskva - Novokuzněck 2:3 (za hosty Kousal 0+1)
Dinamo Riga - Vladivostok 4:2
Charlamovova divize
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Magnitogorsk | 50 | 22 | 10 | 2 | 16 | 155:114 | 88 |
2. | Kazaň | 50 | 20 | 6 | 6 | 18 | 121:107 | 78 |
3. | Nižněkamsk | 51 | 17 | 5 | 11 | 18 | 107:114 | 72 |
4. | Jekatěrinburg | 50 | 17 | 5 | 10 | 18 | 115:136 | 71 |
5. | Čeljabinsk | 51 | 11 | 12 | 6 | 22 | 102:129 | 63 |
6. | Lada Togliatti | 50 | 16 | 3 | 7 | 24 | 98:124 | 61 |
7. | Chanty-Mansijsk | 51 | 15 | 6 | 2 | 28 | 97:147 | 59 |
Černyševova divize
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Omsk | 52 | 25 | 6 | 10 | 11 | 136:100 | 97 |
2. | Ufa | 50 | 25 | 5 | 2 | 18 | 157:132 | 87 |
3. | Novosibirsk | 50 | 20 | 10 | 7 | 13 | 127:115 | 87 |
4. | Vladivostok | 52 | 24 | 5 | 4 | 19 | 135:138 | 86 |
5. | Barys Astana | 51 | 19 | 6 | 6 | 20 | 141:149 | 75 |
6. | Chabarovsk | 52 | 15 | 6 | 5 | 26 | 97:118 | 62 |
7. | Novokuzněck | 50 | 10 | 1 | 14 | 25 | 108:159 | 46 |
Bobrovova divize
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Jokerit Helsinky | 49 | 26 | 4 | 4 | 15 | 132:113 | 90 |
2. | Petrohrad | 50 | 23 | 6 | 5 | 16 | 145:125 | 86 |
3. | Slovan Bratislava | 51 | 18 | 9 | 4 | 20 | 131:122 | 76 |
4. | Záhřeb | 53 | 18 | 6 | 8 | 21 | 125:140 | 74 |
5. | Dinamo Minsk | 50 | 18 | 3 | 8 | 21 | 121:141 | 68 |
6. | Spartak Moskva | 50 | 17 | 5 | 5 | 23 | 118:140 | 66 |
7. | Dinamo Riga | 49 | 13 | 8 | 7 | 21 | 113:121 | 62 |
Tarasovova divize
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | CSKA Moskva | 51 | 33 | 4 | 3 | 11 | 140:71 | 110 |
2. | Jaroslavl | 52 | 32 | 4 | 2 | 14 | 130:78 | 106 |
3. | Nižnij Novgorod | 51 | 20 | 10 | 7 | 14 | 133:109 | 87 |
4. | HK Soči | 51 | 23 | 3 | 10 | 15 | 135:130 | 85 |
5. | Dynamo Moskva | 50 | 20 | 7 | 7 | 16 | 134:108 | 81 |
6. | Čerepovec | 50 | 11 | 7 | 5 | 27 | 106:137 | 52 |
7. | Viťaz Podolsk | 51 | 12 | 7 | 2 | 30 | 101:143 | 52 |
Finská liga
KalPa Kuopio - Sport Vaasa 2:6
Tappara Tampere - Hämeenlinna 1:2 (za hosty Polák 0+1)
Tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Kärpät Oulu | 41 | 21 | 5 | 6 | 9 | 122:95 | 79 |
2. | IFK Helsinky | 40 | 20 | 6 | 3 | 11 | 116:97 | 75 |
3. | Jyväskylä | 40 | 20 | 4 | 2 | 14 | 100:90 | 70 |
4. | SaiPa Lappeenranta | 40 | 19 | 4 | 4 | 13 | 123:96 | 69 |
5. | Tappara Tampere | 39 | 16 | 7 | 6 | 10 | 112:90 | 68 |
6. | KalPa Kuopio | 41 | 16 | 7 | 4 | 14 | 92:81 | 66 |
7. | Lukko Rauma | 39 | 17 | 5 | 3 | 14 | 93:79 | 64 |
8. | TPS Turku | 41 | 18 | 2 | 6 | 15 | 104:92 | 64 |
9. | Pelicans Lahti | 40 | 14 | 4 | 6 | 16 | 98:109 | 56 |
10. | Kouvola | 41 | 10 | 7 | 8 | 16 | 90:122 | 52 |
11. | Ässät Pori | 39 | 13 | 4 | 4 | 18 | 85:91 | 51 |
12. | Sport Vaasa | 40 | 12 | 4 | 7 | 17 | 96:109 | 51 |
13. | Blues Espoo | 39 | 11 | 4 | 5 | 19 | 73:103 | 46 |
14. | Hämeenlinna | 39 | 12 | 3 | 2 | 22 | 79:111 | 44 |
15. | Ilves Tampere | 39 | 11 | 3 | 3 | 22 | 78:96 | 42 |
Švýcarská liga - 40. kolo
Curych - Ambri-Piotta 7:2
Lugano - Lausanne 7:4
Tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Curych | 40 | 23 | 2 | 5 | 10 | 134:94 | 78 |
2. | Zug | 36 | 18 | 4 | 4 | 10 | 120:92 | 66 |
3. | Davos | 38 | 18 | 5 | 2 | 13 | 125:105 | 66 |
4. | Ženeva | 37 | 18 | 5 | 2 | 12 | 118:102 | 66 |
5. | Lugano | 39 | 18 | 4 | 4 | 13 | 119:108 | 66 |
6. | Fribourg-Gottéron | 40 | 18 | 2 | 5 | 15 | 117:122 | 63 |
7. | Lausanne | 40 | 15 | 4 | 2 | 19 | 98:114 | 55 |
8. | Bern | 39 | 13 | 4 | 6 | 16 | 121:124 | 53 |
9. | Ambri-Piotta | 38 | 15 | 1 | 4 | 18 | 108:125 | 51 |
10. | Kloten | 39 | 14 | 3 | 2 | 20 | 113:120 | 50 |
11. | Langnau | 38 | 11 | 5 | 3 | 19 | 108:128 | 46 |
12. | Biel | 40 | 8 | 4 | 4 | 24 | 95:142 | 36 |
.
Švédská liga - 33. kolo
Frölunda - Rögle 6:2
Tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Frölunda | 34 | 22 | 5 | 0 | 7 | 134:75 | 76 |
2. | Skelleftea | 34 | 23 | 3 | 1 | 7 | 105:68 | 76 |
3. | Lulea | 34 | 18 | 2 | 2 | 12 | 94:90 | 60 |
4. | Linköping | 34 | 13 | 7 | 5 | 9 | 100:83 | 58 |
5. | Brynäs | 34 | 16 | 4 | 2 | 12 | 95:86 | 58 |
6. | Färjestad | 34 | 12 | 6 | 8 | 8 | 88:91 | 56 |
7. | Växjö | 34 | 16 | 2 | 3 | 13 | 97:93 | 55 |
8. | Djurgaarden | 34 | 16 | 1 | 4 | 13 | 91:86 | 54 |
9. | HV 71 | 34 | 14 | 4 | 1 | 15 | 96:89 | 51 |
10. | Örebro | 34 | 13 | 3 | 5 | 13 | 93:95 | 50 |
11. | Malmö | 34 | 10 | 3 | 3 | 18 | 80:98 | 39 |
12. | Rögle | 34 | 11 | 1 | 4 | 18 | 83:104 | 39 |
13. | MODO Hockey | 34 | 7 | 2 | 3 | 22 | 81:117 | 28 |
14. | Karlskrona | 34 | 1 | 3 | 5 | 25 | 73:135 | 14 |
Německá liga - 38. kolo
Hamburk - Augsburg 5:6 po sam. nájezdech
Iserlohn - Ingolstadt 2:1 po sam. nájezdech (za hosty T. Kubalík 0+1)
Kolín nad Rýnem - Krefeld 3:4
Mnichov - Straubing 2:3
Schwenningen - Norimberk 6:3 (za domácí Hunkes 0+1)
Wolfsburg - Düsseldorf 0:2
Mannheim - Eisbären Berlín 3:2
Tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Eisbären Berlín | 38 | 22 | 2 | 2 | 12 | 116:96 | 72 |
2. | Iserlohn | 37 | 17 | 4 | 10 | 6 | 124:103 | 69 |
3. | Düsseldorf | 38 | 21 | 3 | 0 | 14 | 109:90 | 69 |
4. | Mnichov | 38 | 16 | 5 | 5 | 12 | 115:102 | 63 |
5. | Norimberk | 38 | 16 | 5 | 3 | 14 | 120:113 | 61 |
6. | Wolfsburg | 38 | 17 | 2 | 4 | 15 | 106:89 | 59 |
7. | Mannheim | 37 | 16 | 5 | 1 | 15 | 106:98 | 59 |
8. | Augsburg | 38 | 18 | 2 | 0 | 18 | 127:130 | 58 |
9. | Hamburk | 38 | 14 | 3 | 6 | 15 | 106:121 | 54 |
10. | Kolín nad Rýnem | 37 | 14 | 5 | 1 | 17 | 109:105 | 53 |
11. | Ingolstadt | 38 | 16 | 0 | 5 | 17 | 108:122 | 53 |
12. | Straubing | 37 | 14 | 3 | 2 | 18 | 105:123 | 50 |
13. | Schwenningen | 38 | 9 | 4 | 2 | 23 | 108:135 | 37 |
14. | Krefeld | 38 | 9 | 2 | 4 | 23 | 99:131 | 35 |
EBEL - 44. kolo
Villach - Znojmo 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 25. Nageler, 41. Schlacher, 54. Pance - 43. Číp (Stehlík).
Bolzano - Székesfehérvár 2:3 v prodl.
Dornbirn - Linec 3:0
Innsbruck - Vídeň 5:2
Salcburk - Lublaň 6:3
Štýrský Hradec - Klagenfurt 4:2
Tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Salcburk | 44 | 26 | 5 | 3 | 10 | 168:112 | 91 |
2. | Linec | 44 | 23 | 6 | 4 | 11 | 137:107 | 85 |
3. | Znojmo | 44 | 22 | 4 | 3 | 15 | 157:116 | 77 |
4. | Vídeň | 44 | 20 | 6 | 2 | 16 | 125:102 | 74 |
5. | Dornbirn | 44 | 21 | 2 | 6 | 15 | 126:108 | 73 |
6. | Bolzano | 44 | 20 | 4 | 5 | 15 | 120:111 | 73 |
7. | Villach | 44 | 21 | 2 | 5 | 16 | 120:106 | 72 |
8. | Klagenfurt | 44 | 18 | 4 | 6 | 16 | 139:142 | 68 |
9. | Székesfehérvár | 44 | 14 | 6 | 4 | 20 | 105:123 | 58 |
10. | Štýrský Hradec | 44 | 14 | 4 | 4 | 22 | 94:123 | 54 |
11. | Innsbruck | 44 | 11 | 2 | 5 | 26 | 98:152 | 42 |
12. | Lublaň | 44 | 4 | 5 | 3 | 32 | 85:172 | 25 |
Slovenská liga
Trenčín - Skalica 6:0 (Drtina a Pařízek oba 0+1)
Poprad - Žilina 3:1 (za hosty Škoda 0+1)
Martin - Banská Bystrica 1:2 po sam. nájezdech
Zvolen - Košice 0:2
Piešťany - Nitra 2:3
Tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Košice | 42 | 23 | 7 | 4 | 8 | 120:68 | 87 |
2. | Zvolen | 42 | 22 | 4 | 5 | 11 | 147:107 | 79 |
3. | Nitra | 42 | 24 | 2 | 1 | 15 | 141:112 | 77 |
4. | Banská Bystrica | 42 | 21 | 4 | 4 | 13 | 130:91 | 75 |
5. | Poprad | 42 | 18 | 4 | 6 | 14 | 124:109 | 68 |
6. | Trenčín | 42 | 16 | 6 | 6 | 14 | 104:111 | 66 |
7. | Piešťany | 42 | 15 | 4 | 3 | 20 | 108:120 | 56 |
8. | Žilina | 42 | 15 | 4 | 3 | 20 | 98:117 | 56 |
9. | Martin | 42 | 15 | 3 | 3 | 21 | 94:104 | 54 |
10. | Skalica | 42 | 10 | 0 | 4 | 28 | 89:156 | 34 |
11. | Slovensko 20 | 20 | 2 | 1 | 0 | 17 | 27:87 | 8 |
.