Hokejisty Kazaně posunula do semifinále KHL i Sekáčova paráda

Jiří Sekáč v dresu Kazaně. | foto: Profimedia.cz

23 2018
Branka Jiřího Sekáče potvrdila postup hokejistů Kazaně do semifinále Kontinentální ligy. Nejvýše nasazený tým Východní konference porazil loňské finalisty z Magnitogorsku 3:1 a sérii vyhrál 4:1 na zápasy.

Po třech rychlých gólech v úvodu vedl domácí Ak Bars 2:1. Sekáč si pak v přesilovce na začátku druhé třetiny vzal puk ve vlastním obranném pásmu, nabral rychlost, prosvištěl mezi obránci Metallurgu a brankáře Košečkina překonal blafákem do forhendu.

Reprezentační útočník skóroval v třetím zápase za sebou a s 12 body (4+8) si upevnil pozici nejproduktivnějšího českého hráče v play off. Lepší jsou v kanadském bodování jen jeho spoluhráč Justin Azevedo a Linus Omark z Ufy.

Omark se asistencí v přesilové hře podílel na jediném gólu domácího zápasu Ufy s Čeljabinskem. V 54. minutě po jeho přihrávce rozhodl utkání Anton Burdasov. Překonal Vasilije Děmčenka, který v brance Traktoru dostal opět přednost před českou reprezentační jedničkou Pavlem Francouzem. Ufa vede na zápasy 3:2.

čtvrtfinále: Zvolen - Žilina 4:1, stav série 3:2

baráž - 4. kolo: Skalica - Liptovský Mikuláš 0:4, Michalovce - Detva 4:3 (za hosty Videlka 0+1)

Mistrovství světa v hokeji 2018

MS hokejistů se v roce 2018 hraje od 4. do 20. května v dánských městech Kodani a Herningu. V turnaji se utká 16 týmů rozdělených do dvou skupin. Zlato bude obhajovat Švédsko, které loni porazilo Kanadu.

Skupina A (Kodaň): Rusko, Švédsko, Česká republika, Švýcarsko, Bělorusko, Slovensko, Francie, Rakousko.
Skupina B (Herning): Kanada, Finsko, USA, Německo, Norsko, Lotyšsko, Dánsko, Jižní Korea.

Josef Jandač, Pavel Francouz, Radko Gudas, Martin Frk, Michal JordánRadek Faksa, Roman Červenka, Martin Nečas