Francouz pochytal 44 střel, ale Čeljabinsk prohrál v prodloužení

Pavel Francouz v dresu Čeljabinsku | foto: Profimedia.cz

17 2018
Reprezentační brankář Pavel Francouz zastavil v druhém čtvrtfinále Kontinentální ligy 44 střel hokejistů Ufy, ale druhé vítězství Čeljabinsku nevychytal. Domácí celek po gólu Igora Makarova ze 74. minuty vyhrál 3:2 a vyrovnal stav série na 1:1.

Ufa přes výraznou střeleckou převahu první zápas prohrála 1:2 a dnes nastoupila ještě nažhavenější. Už po 18 sekundách překonal Francouze neobsazený Joonas Kemppainen, na střely na branku vyhráli domácí hráči první třetinu 15:2.

Jenže Francouz odolával a Traktor dokázal v úvodu třetí části skóre otočit. V 53. minutě ale zaskočil českého brankáře Alexandr Loginov střelou zpoza obránce a po 13 minutách prodloužení dopravil vyražený kotouč do sítě Makarov. Protest Čeljabinsku rozhodčí neuznali, neboť při kontrole u videa neshledali, že by domácí hráč Francouze fauloval.

Vyrovnat stav série dokázali také hokejisté Kazaně, kteří doma porazili Magnitogorsk 4:1. Na vítězný gól přihrál v úvodu druhé třetiny Jiří Sekáč a s osmi body (1+7) si upevnil pozici nejproduktivnějšího českého hráče v play off.

Doma nečekaně neuspěl Petrohrad a do Jaroslavle rovněž pojede za stavu 1:1 na zápasy. Suverén základní části dal první gól, ale nakonec prohrál 1:2. Oba dosavadní čtvrtfinálové duely tak zvládl jen moskevský CSKA, kterému Jokerit Helsinky nedal gól ani dnes (2:0).

Trenčín - Poprad 1:0
Banská Bystrica - Košice 3:2 po sam. nájezdech (za hosty Kafka 0+1)

Finská liga

Předkolo play off, 3. zápas

SaiPa Lappeenranta - Pelicans Lahti 3:2 v prodl., konečný stav série 2:1.

Mistrovství světa v hokeji 2018

MS hokejistů se v roce 2018 hraje od 4. do 20. května v dánských městech Kodani a Herningu. V turnaji se utká 16 týmů rozdělených do dvou skupin. Zlato bude obhajovat Švédsko, které loni porazilo Kanadu.

Skupina A (Kodaň): Rusko, Švédsko, Česká republika, Švýcarsko, Bělorusko, Slovensko, Francie, Rakousko.
Skupina B (Herning): Kanada, Finsko, USA, Německo, Norsko, Lotyšsko, Dánsko, Jižní Korea.

Josef Jandač, Pavel Francouz, Radko Gudas, Martin Frk, Michal JordánRadek Faksa, Roman Červenka, Martin Nečas