Astana záhy vedla, ale Amur pak v 15. minutě využil po pouhých sedmi vteřinách přesilovou hru a vyrovnal. Ruděnkovovi přihrál na gól na 1:1 právě Zohorna, který pak dvě minuty před koncem překvapil brankáře Hrachovinu nahozením puku z ostrého úhlu a utkání rozhodl.
Zohorna si připsal bilanci 1+1 ve třech z posledních čtyř zápasů KHL, v kterých vedl mužstvo Chabarovsku jako kapitán. Neprosadil se jen proti Jaroslavli.
Dvěma góly potvrdil pozici nejlepšího českého střelce v KHL Jiří Sekáč. Šestadvacetiletý útočník Kazaně ve druhé třetině zápasu s Dinamem Riga poslal hostující tým do vedení 2:1, v úvodu poslední části pak 16. trefou v sezoně pečetil skóre na 3:1. Nejproduktivnější Čech v soutěži tak vylepšil svou bilanci na 31 bodů, na kontě má i 15 asistencí.
Čtvrtou výhru za sebou a druhou ve dvou dnech vychytal Jekatěrinburgu brankář Jakub Kovář, jenž si připsal 24 zákroků při vítězství Avtomobilistu 4:1 nad Spartakem Moskva. Třetí porážku ze čtyř utkání zaznamenali svěřenci Josefa Jandače z Magnitogorsku, kteří doma podlehli 2:3 Omsku.
Kontinentální hokejová liga |
Chabarovsk - Barys Astana 2:1 (T. Zohorna 1+1)
Jekatěrinburg - Spartak Moskva 4:1
Magnitogorsk - Omsk 2:3
Dinamo Minsk - Viťaz Podolsk 0:1
Dynamo Moskva - Petrohrad 0:2
HK Soči - Nižněkamsk 2:3 (za hosty Nestrašil 0+2, Polášek 0+1)
Nižnij Novgorod - Jaroslavl 4:2
Dinamo Riga - Kazaň 1:3 (za hosty Sekáč 2+0)
14:04 Ruděnkov (T. Zohorna, Rasskazov)
57:54 T. Zohorna (Aťušov)
03:33 Valk (Ševčenko)
Alikin (Langhamer) – Aťušov, Jordán (A), Žuravljov, D. Vorobjov, Korjagin, Kuzmin, Alexandrov – Ruděnkov, Rasskazov, T. Zohorna (C) – A. Lazarev, Vj. Ušenin (A), Vl. Ušenin – A. Kuzněcov, Pjanov, Popugajev – Dědunov, Železkov, Kacuba – Veličkin.
Hrachovina (H. Karlsson) – Orechov, Dietz (A), Vi Svedberg, Dallman (C), Blacker, Makljukov, Šalapov, Polochov – Ševčenko, Valk, Frattin – Boyd, Cormier (A), Michajlis – Akolzin, Sagadejev, Asetov – Petuchov, Gurkov, Jevdokimov.
Rozhodčí: Kulakov, Ovčinnikov – Otmachov, Sivov
26:51 Matuškin (Jazkov, Běreglazov)
27:36 Mozjakin (Ellison, Rasmussen)
37:02 Talbot (K. Petrov, Pivcakin)
39:49 Pokka (Širokov, K. Semjonov)
41:09 K. Petrov (K. Semjonov)
Košečkin (21. Zagidulin) – Běreglazov, Antipin, Vereščagin, Matuškin, J. Birjukov, Dronov, Rylov (A) – Platonov, Mozjakin (C), Rasmussen – Pakarinen, Ellison, Bulíř – Dorofejev, Jazkov, Ljubimov – N. Kuljomin (A), Několenko, Čibisov – Djukarev.
Bobkov (Nalimov) – Pokka, Jemelin, Franson, J. Medveděv (C), Čudinov, Pivcakin (A), Berezin – I. Michejev, Zernov, Širokov (A) – K. Semjonov, A. Galimov, K. Petrov – Talbot, Stas, Stålberg – Košelev, Manukjan, Fisenko – Jakimov.
Rozhodčí: Gusev, Ravodin – Zacharov, Sysujev
26:37 Alexej Vasilevskij (A. Garejev)
35:59 Paré (I. Višněvskij)
49:43 A. Garejev (Chripunov, Kučerjavenko)
57:49 Dawes (Mamkin, D. Bodrov)
34:25 Zubov (Daugavinš)
Jakub Kovář (Sochackij) – I. Višněvskij, Gurkin, Mišarin, Alexej Vasilevskij (A), Mamkin, D. Bodrov (A), Pereljajev, Ljamin – Golyšev, S. Da Costa, Dawes (C) – Sexton, Paré, Česalin – Chripunov, Kučerjavenko, A. Garejev – Rassejkin, Torčeňuk, Obidin.
J. Hudáček (Bespalov) – D. Višněvskij, Kutějkin (A), Grišin, Dyblenko, Kalinin (C), Provolněv, Kulik – Zubov (A), Karsums, Daugavinš – Fjodorov, R. Hanzl, Chochlačov – Maxwell, Nikoncev, Leščenko – Kruženkov, Cyplakov, A. Voronin – Truňov.
Rozhodčí: Anton Kislov, Anton Lavrentyev – Ilnur Galimov, Maxim Stroganov
04:10 Žafjarov (Calof, Galuzin)
12:29 Miele (Šenfeld, Paršin)
37:38 Sabolič
59:25 Calof
05:00 J. Averin (Iljenko)
21:30 Alexejev (J. Averin, Iljenko)
D. Kostin (S. Galimov) – Barancev, Bodie, Holm, Orlov, Volčenkov, Korobov, Rodionyčev – Šenfeld, Miele, Paršin – Galuzin, Žafjarov, Calof – D. Sjomin, Sabolič, Verjajev – Makarenko, Markovin, Stalnov – Smolin.
Konovalov (Salák) – Rafikov, Nakládal, Afanasjev, M. Osipov, Čerepanov, Kutuzov, Jelesin, N. Averin – Loktionov, Kontiola, Kozun – J. Averin, Iljenko, Sannikov – Apalkov, Alexejev, Kartajev – Fatějev, Ivanov, Kudrjavcev.
Rozhodčí: Roman Ščenjov, Anton Gofman. Čároví: Jevgenij Judin, Maxim Bersenjov
Počet diváků: 5000
9:03 A. Ševčenko (Golovkov, Ortio)
Enroth (M. Karnauchov) – Chenkel, Wiercioch, Lisovec, Blum, Gotovec, D. Osipov, Znacharenko – A. Kosticyn, Kovyršin, Bujnickij – Booth, Q. Howden, Kogaljov – A. Těreščenko, An. Stěpanov, S. Kosticyn – Gavrus, Pavlovič, A. Volkov – Litvinov.
Ortio (Saprykin) – Mozík, Katičev, Jevsejenkov, Stasenko, Golovkov, Šinkevič, Kožemjakin – A. Sjomin, M. Aaltonen, Stoljarov – Rendulić, Švec-Rogovoj, Makejev – N. Komarov, Kokarev, Potěchin – A. Ševčenko, Petrakov, Vyglazov.
Rozhodčí: Fatějev, Fraňo – Ivanov, Černyšov
Počet diváků: 7535
41:35 Kaletnik (Šmeljov)
58:53 Jokipakka (R. Rosén, Pajgin)
10:18 Puustinen (An. Sergejev, Polášek)
24:53 Šaripzjanov (Nestrašil, Bryncev)
32:39 Chajrullin (Nestrašil)
Šikin (44. Achmetov) – Jokipakka, J. Alexandrov, Ščitov, Rykov (A), Zborovskij (C), Chomickij, D. Alexandrov, Pajgin – Archipov (A), R. Rosén, O'Dell – Bočarov, Kaletnik, Šmeljov – Kapustin, Točickij, Polunin – Rachimullin, Tomilin, Altybarmakjan.
I. Ježov (Korotajev) – D. Musin, Bryncev, Polášek (C), An. Sergejev, Šaripzjanov, Timašov (A), Fazylzjanov, Semjonov – Padakin, Nestrašil (A), Chajrullin – Puustinen, Ruohomaa, Jo. Nättinen – E. Galimov, P. Kulikov, Bikmullin – Arkalov, Šarifjanov, Zdunov.
Rozhodčí: Olenin, Morozov – Kučava, Novikov
07:07 Tokranov (S. Plotnikov, Kuzmenko)
59:34 Dacjuk
Bočarov (Jerjomenko) – I. Nikulin, Volkov, Pribylskij, Mironov, Koivisto, Menšikov, Pepeljajev, J. Zajcev – Kagarlickij, Zackrisson, Šipačov – V. Kuljomin, Moisejev, Mozer – I. Makarov, Igumnov, Brjukvin – Jefremov, Pankratov, Sidljarov.
Hellberg (Šesťorkin) – A. Bělov, Tokranov, Gavrikov, Rundblad, Hersley, Chafizullin, Sjomin – S. Plotnikov, Dacjuk, O. Li – Karpov, Prochorkin, N. Gusev – Barabanov, Byvalcev, Kuzmenko – Kablukov, V. Tichonov, Jakupov – Ketov.
Rozhodčí: Bondar, Gašilov – Sadovnikov, Šišlo
Počet diváků: 6507
27:41 Darzinš (Džerinš, Maione)
04:48 Tkačov (Jarullin)
38:24 Sekáč (Pedan, Zaripov)
44:03 Sekáč (Zaripov)
Gudlevskis (Biljalov) – Sotnieks (A), Balinskis, Ališauskas, Maione, Zile, Zanetti, Aljajev – Darzinš (A), M. Redlihs (C), Videll – Clark, Gillies, McMillan – Dzierkals, Pavlovs, Meija – Myttynen, Džerinš, Marenis – Razgals.
Garipov (Podjapolskij) – Abrosimov, Batyršin, Pedan, Postma, Jarullin, Markov (A) – A. Michejev, Lukojanov, A. Potapov (A) – Zaripov (C), Azevedo, Sekáč – An. Popov, M. Gluchov, Galijev – Osnovin, Kara, Klinkhammer – Tkačov.
Rozhodčí: Nikolay Akuzovskiy, Sergey Belyaev – Gleb Lazarev, Yakov Paley