Tým českého reprezentanta má tři zápasy před koncem základní části pětibodový náskok před soupeřem z olympijského města, jemuž patří v Západní konferenci první nepostupové místo. Viťazu stačí k jistotě postupu získat už jen bod.
Jeřábek v úvodu třetí třetiny pohotovou dorážkou střely Alexeje Makejeva poslal hosty do vedení 2:1. Domácí ale za necelou minutu vyrovnali a v prodloužení už po necelých dvou minutách rozhodl švédský útočník Malte Stromwall. Viťaz prohrál potřetí za sebou, ale udržel na sedmém místě tabulky jednobodový náskok před Nižním Novgorodem, který po totožném výsledku neuspěl v Petrohradu.
05:52 Vl. Ušenin (Vj. Ušenin, Vitásek)
11:45 Mamčics (Džerinš)
M. Redlihs
Alikin (Kiseljov) – Vitásek, Jordán, V. Vasiljev, Ignatovič, Turbin, Korjagin, Alexandrov – H. Zohorna, Golubev, T. Zohorna (C) – Rasskazov, Ruděnkov, Fajzullin – Gorškov (A), Vl. Ušenin, Vj. Ušenin – A. Lazarev, Železkov, A. Kuzněcov.
Salák (Liepins) – Sotnieks (A), Berglund, Marshall, Mamčics, Ďaloga, Balinskis, Gimajev – M. Redlihs, Darzinš (C), Džerinš – Protapovič, Ashton (A), Meija – Gillies, Pavlovs, Batna – Gegeris, Slepec, Lejnieks – Švanenbergs.
Rozhodčí: Bondar, Fatějev – Nikolajev, Novikov
Počet diváků: 6 117
14:51 Leščenko (Lugin)
44:48 Mosaljov (Točickij, Šmeljov)
61:41 Strömwall
24:18 A. Sjomin (Makejev, Byvalcev)
43:54 Jeřábek (Makejev)
Nalimov (Proskurjakov) – Rundblad, Pogorišnyj, Ellis, Klimontov, J. Alexandrov, A. Petrov (A), Gordějev – Strömwall, R. Rosén, Altybarmakjan – Lugin (C), Collins (A), Leščenko – Šmeljov, Točickij, Mosaljov – Archipov, Tomilin, Vyglazov – Starkov.
I. Ježov (Saprykin) – Pylenkov, Jeřábek, Pautov, V. Lajunen (A), Voronkov, Golovkov, Jevsejenkov (A) – A. Sjomin (C), Mojsejev, Makejev – Jo. Nättinen, Byvalcev, Jormakka – Q. Howden, P. Černov, Grebenščikov – Laričev, Petrakov, Kulagin – Gončarov.
Rozhodčí: Olenin, Fraňo – Kučava, Šišlo
Počet diváků: 5 587
20:35 Viklund (Chochlačov, Fjodorov)
24:24 Fjodorov (Daugavinš, Chochlačov)
38:24 A. Galimov (Hersley, Nikoncev)
43:57 Daugavinš (Nikoncev, I. Višněvskij)
44:35 Karsums (A. Galimov)
46:34 A. Galimov
09:21 Galijev (Wikstrand, N. Averin)
21:30 Galuzin (V. Tichonov, Ljamkin)
34:12 V. Tichonov (Voronkov, Galijev)
J. Hudáček (Chomčenko) – Viklund, Hersley, I. Višněvskij, Rylov, Gončarov, Trišin, Nikišin, D. Musin – Fjodorov, Malychin, Chochlačov – Nikoncev, Juňkov, Daugavinš – A. Galimov, Arkalov, Karsums – Cyplakov, Zlobin, Stoljarov.
Reideborn (45. Biljalov) – Jarullin, Virtanen, Rukavišnikov, Ljamkin, Pedan, Wikstrand, N. Averin – Dyňak, Galuzin, Sannikov – Frattin, Voronkov, Galijev – Lukojanov, M. Gluchov, E. Galimov – Fisenko, Safonov, V. Tichonov – O. Li.
11:54 Kuzmenko (Koskiranta)
16:34 Koskiranta (Kuzmenko, Burdasov)
62:23 Barabanov (Tokranov)
07:54 Schroeder (Žafjarov)
24:13 Varnakov (Szczechura)
Samonov (Hellberg) – Bengtsson, A. Bělov, Tokranov, Ožiganov, Zub, Chafizullin, Galeňuk – Barabanov, M. Aaltonen, Tkačjov – Ketov (C), Kemppainen, S. Plotnikov – Burdasov, Koskiranta, Kuzmenko – Podkolzin, Ivan Morozov, K. Marčenko – Karpov.
Tichomirov (Serebrjakov) – Orlov, Barancev (C), Ch. Genoway, Zborovskij, Aljajev, Volčenkov – Žafjarov, Schroeder, Šenfeld – Belevič, Bočarov, Shore – Rattie, Szczechura, Varnakov – Gončaruk, D. Iljin, Urakov – Verjajev.
Rozhodčí: Romasko, Sergejev – Bersenjov, Judin
Počet diváků: 12 280
30:24 Dawes (Holland, Berezin)
31:37 Kučerjavenko (Bělousov)
59:07 Holland
34:39 Romancev (Česalin)
Galkin (Fomin) – Alexej Vasilevskij (A), Gurkin, Berezin, Mamkin, Sevostjanov, Trjamkin, Valitov – Dawes (C), Macek, Holland – Sexton, Platt (A), Litovčenko – Bělousov, Kučerjavenko, A. Garejev – Chripunov, Ovčinnikov, Obidin – V. Popov.
Säteri (Krasikov) – Loginov (C), Jokipakka, Piganovič, Timašov, Ilja Morozov, Jefremov, J. Chabarov (A), K. Alexejev – Puustinen, Ruohomaa, Šaškov – Milovzorov, Sajustov, J. Peltola – I. Makarov, Šarov (A), Česalin – N. Korotkov, Romancev, Potapov.
Rozhodčí: Ansons, Sidorenko – Parikov, Ponamarenko
KLUB | Z | V | R | P | S | B | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kazaň 10 | 4 | 4 | 1 | 1 | 31:22 | 17 |
2. | Jekatěrinburg 10 | 5 | 1 | 2 | 2 | 39:27 | 14 |
3. | Magnitogorsk 9 | 5 | 1 | 0 | 3 | 20:15 | 12 |
4. | Čeljabinsk 10 | 4 | 0 | 2 | 4 | 20:18 | 10 |
5. | Nižnij Novgorod 10 | 2 | 1 | 2 | 5 | 28:34 | 8 |
6. | Nižněkamsk 9 | 2 | 1 | 0 | 6 | 18:33 | 6 |
KLUB | Z | V | R | P | S | B | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Omsk 11 | 8 | 0 | 2 | 1 | 32:17 | 18 |
2. | Ufa 11 | 7 | 1 | 0 | 3 | 38:30 | 16 |
3. | Novosibirsk 11 | 3 | 1 | 1 | 6 | 32:35 | 9 |
4. | Barys Nur-Sultan 6 | 2 | 0 | 3 | 1 | 16:19 | 7 |
5. | Chabarovsk 11 | 1 | 1 | 1 | 8 | 18:42 | 5 |
6. | Kunlun Red Star 8 | 0 | 0 | 1 | 7 | 13:31 | 3 |
KLUB | Z | V | R | P | S | B | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Petrohrad 10 | 6 | 0 | 2 | 2 | 29:24 | 14 |
2. | Čerepovec 8 | 3 | 2 | 1 | 2 | 18:21 | 11 |
3. | Spartak Moskva 10 | 3 | 1 | 1 | 5 | 22:30 | 9 |
4. | Viťaz Podolsk 9 | 2 | 2 | 0 | 5 | 28:26 | 8 |
5. | Jokerit Helsinky 4 | 3 | 0 | 0 | 1 | 16:7 | 6 |
6. | HK Soči 8 | 1 | 1 | 1 | 5 | 12:26 | 5 |
KLUB | Z | V | R | P | S | B | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | CSKA Moskva 9 | 5 | 2 | 1 | 1 | 28:14 | 15 |
2. | Dinamo Minsk 8 | 3 | 3 | 0 | 2 | 32:27 | 14 |
3. | Dynamo Moskva 9 | 4 | 1 | 1 | 3 | 29:23 | 13 |
4. | Jaroslavl 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 18:12 | 8 |
5. | Dinamo Riga 5 | 1 | 0 | 1 | 3 | 11:15 | 3 |