Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šéf KHL přiznal: Osm klubů má dluhy. Když je nezaplatí, končí

KHL - ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

26 2016
Hokejová KHL plánuje expanzi do Číny, její vedení se chlubí také zájmem klubů z Londýna nebo Drážďan, jenže šéf soutěže Dmitrij Černyšenko zároveň přiznává: "Osm klubů z uplynulého ročníku má dluhy. Když nesplní závazky vůči hráčům do daného termínu, jejich účast v příští sezoně nebude možná."

V Rusku je to už kolorit, že na povrch vybublávají finanční problémy jednotlivých klubů, letošek není výjimkou. Příčina je jasná: nadstandardní platové podmínky pro hráče, které neodpovídají tržní realitě.

Přestože tím KHL trpí a u spousty fanoušků kvůli tomu dávno ztratila kredit, nic se v zásadě nemění. Vedení soutěže chce naopak zachránit uvadající progres vstupem na silný čínský trh. Údajně vrcholí jednání o vstupu týmu Červená hvězda Kunlun, který sídlí v Pekingu, a ve hře jsou ještě další tři.

Jenže je otázkou, jestli bude v Číně o hokej zájem... „Podepsali jsme předběžnou dohodu, na jejímž základě může být klub z Pekingu účastníkem KHL od sezony 2016/17. Definitivní rozhodnutí padne v červenci,“ řekl Černyšenko.

Podle něj projevily zájem o vstup do soutěže i celky z Evropy. „Oslovily nás kluby z Londýna nebo Drážďán,“ prohlásil šéf KHL. Ta měla v uplynulém ročníku 28 účastníků, ale Černyšenko tvrdí, že by jich v budoucnu - i přes plánované rozšíření - nemělo být víc než třicet. Je totiž možné, že pár současných a zadlužených své problémy nepřežije. V KHL by to ostatně nebylo poprvé.

Ruská hokejová liga chce zároveň zachovat kvóty na cizince, to znamená, že by se na zápasové soupisce každého klubu nemělo objevit víc než pět hráčů jiné národnosti. Za cizince by se měli považovat i Bělorusové či Kazaši, byť se hovořilo o výjimce.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost


Najdete na iDNES.czmobilní verze