Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


KHL oznámila výsledek a referovala o zápasu, který se nehrál

Hokejisté Medveščaku Záhřeb se mohou při domácích zápasech spolehnout na početnou skupinu bouřlivě povzbuzujících fanoušků. | foto: medvescak.com

14 2013
Byla to záhada. Na oficiálních stránkách hokejové KHL se objevil výsledek zápasu, který se ve skutečnosti nehrál. Ba co víc: fanoušci mohli dokonce sledovat z utkání mezi Záhřebem a Vladivostokem podrobnou on-line reportáž.

"Žádný zápas jsme nehráli. Nevíme, odkud se tato informace vzala," dementoval Záhřeb na svém twitterovém účtu zprávu o vítězství 4:3 po samostatných nájezdech, kterou předtím převzala i ruská média.

Kontinentální liga by ráda postupně rozšířila svou soutěž po celé Evropě. Po Praze a Bratislavě se letos v létě dostala až do chorvatské¨metropole. Jenže jak se zdá, začíná v tom mít tak trochu zmatek. Anebo by se s nadsázkou dalo říct, že má špatné informace od svých tajných zpravodajských služeb.

Záhřeb a Vladivostok - dva ligoví nováčci - od sebe byli totiž ve zmiňovaný okamžik vzdáleni na stovky kilometrů. První tým se nacházel na soustředění ve slovinském Mariboru, druhý zase zamířil na tréninkový kemp do Českých Budějovic, kde se utkal s Plzní.

Rusové to podle všeho jen popletli a Záhřeb zaměnili právě za úřadujícího českého mistra (o přípravném duelu více ZDE). Ostatně, nebyl to jediný případ, kdy se něco podobného stalo. O věrohodnosti některých zpráv z východu ví své i řada českých hokejistů.

Například útočník Jan Marek. Vyhlášeného kliďase a bezkonfliktního člověka v roce 2011 vytočil redaktor deníku Sport-Express, jenž otiskl rozhovor, který nikdy neproběhl. Během světového šampionátu v Bratislavě se s ním dokonce dostal do přímé konfrontace.

"Nikdy jsem s vámi nemluvil. Podvodníku," rozčílil se tehdy v mix zóně. A českým novinářům se o chvíli později svěřil: "Nebylo to poprvé, co si něco vymysleli."

Najdete na iDNES.czmobilní verze