Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kladenská překážka číslo dvě: Prostějov

25 2003
Kladno - Toho soupeře pro semifinále čekali v Kladně ze všech nejméně. A nejsou nijak nadšení, že je to právě on. V základní části první ligy mělo Kladno s Prostějovem naprosto vyrovnanou bilanci. Trenér Zdeněk Müller sledoval rozhodující sobotní pátý zápas série Mladá Boleslav - Prostějov, z níž vyšli jako vítězové dnešní protivníci Kladna. „Prostějov známe dobře už ze základní části. Lepší je v domácím prostředí, kde těží z podpory spousty skvělých diváků. Vynikají hlavně v útočné činnosti, avšak v Boleslavi předvedli také výbornou obranu,“ všiml si.

Kladno nastoupí do bojů oslabeno o dva další hráče. K marodům Kamešovi (noha) a Hořavovi (podezření na mononukleózu) přibyli Chatrnúch s Havlem, které postihla chřipková epidemie.

V pořádku už je naopak Jankových, jenž ze stejného důvodu scházel v posledním utkání prvního kola play off první ligy proti Třebíči.

„Nyní se ukazuje prospěšnost posil, které přišly do kádru před vyřazovacími boji. Nevím, jak bychom jinak lepili sestavu,“ řekl trenér Zdeněk Müller.

Přes citelné oslabení postaví kouč sedm obránců a čtyři kompletní útoky, kde Havla nahradí junior Frolík, který se dobře jevil už v Třebíči, kde zaskočil za Vítězslava Jankovýcha.

V Prostějově uznávají kvality protivníka, ale strach z něho v žádném případě nemají. „V prvé řadě musíme podat nebojácný výkon. Nesmíme hrát ustrašeně, ale sebevědomě, drze, protože Kladno má bezpochyby silnější kádr,“ plánuje kouč Kamil Přecechtěl.

Kladnu hraje do not, že mu ve čtvrtfinále stačily tři zápasy a mělo tak více času na zotavení. „A taky hrálo na čtyři lajny, což je výhoda oproti nám. Posledních pět zápasů jsme odehráli na patnáct lidí plus brankáře,“ srovnává Přecechtěl.

Prostějov má však výhodu, že už splnil předsezonní cíl, nemá co ztratit a může jedině překvapit. „Doufám, že to Kladnu hodně znepříjemníme.“

Program semifinálové série:
Úterý 25. února
, 1. zápas: Kladno - Prostějov (17.30)
Středa 26. února, 2. zápas: Kladno - Prostějov (17.30)
Pátek 28. února, 3. zápas: Prostějov - Kladno (17.30)
Sobota 1. března, případný 4. zápas: Prostějov - Kladno (17.30)
Pondělí 3. března, případný 5. zápas: Kladno - Prostějov (17.30)

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze