Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kladenské posily se těší, že pomohou

3 2004
Kladno - Pro rozhodující zápasy sezony se hokejové Kladno vyzbrojilo osmi posilami. Pět z nich zasáhlo už do play-off první ligy (Čech, Kruliš, Jankových, Musil, Horna), protože však mužstvo trápí rozsáhlá marodka, dostane se v baráži proti Havířovu i na zbylé tři. Dva z nich, Tomáš Frolo a Petr Vampola, přišli minulý týden ze Vsetína . Ten má za sebou vynikající sezonu. Jako outsider se postaral o překvapení roku, když postoupil do play-off.

Tam sice proti silné Slavii neuhrál ani jednu výhru, přesto končil za ovací diváků. „Pro nás bylo úspěchem už play-off,“ řekl tvrdý bek Frolo.

„Každý vyhraný zápas nad Slavií by byl bonusem navrch, bohužel to nevyšlo. Teď jsme rádi, že můžeme pomoct Kladnu v baráži,“ dodal útočník Vampola.

Oba borce doporučil do Kladna trenér Neliba, ten mohl na oplátku počítat s pomocí Radka Gardoně, jenž udělal pro postup do osmičky také kus práce. Nyní si právě s Vampolou zahraje v jedné formaci. „Radek je výborný, pomohl nám nejen herně, ale i psychicky. Kvalitním hokejistou je i Tomáš Klimt, jenž bude hrát levé křídlo,“ libuje si Vampola.

Frola čeká v obraně další razantní chlapík a krajan - Chatrnúch. „Vím, že je také Slovák, ale jako hráče jsem ho ještě nepoznal. Uvidí se až na ledě.“ Frola, jeden z objevů sezony, si trenéři Muller s Evanem vybrali právě pro tvrdost a důraz v soubojích. Na Vampolovi oceňují, že udrží puk a vyniká ve hře jeden na jednoho.

Proti Havířovu to budou potřebné zbraně stejně jako sebevědomí. Vsetínští by ho měli mít dostatek, Havířov vysoko poráželi. „Ale byli dost odevzdaní, vlastně už od půlky sezony,“ míní Frolo.

Jeho útočnému druhovi se zdá, že hodně důležitý zápas bude hned ten první, páteční. „Na ně je větší tlak a pokud bychom uspěli, znervózní. Taky se tam podle mě dějí věci, které Kladno netíží. Tady je naopak pohoda a výborný kolektiv,“ věří v úspěch Vampola.

Program baráže:
Pátek 21. března - 1. zápas:
17:00, Havířov - Kladno.
Sobota 22. března - 2. zápas:
17:00, Havířov - Kladno.
Úterý 25. března - 3. zápas:
17:30, Kladno - Havířov.
Středa 26. března - 4. zápas:
17:30, Kladno - Havířov.
Pátek 28. března - případný 5. zápas:
17:00, Havířov - Kladno.
Neděle 30. března - případný 6. zápas:
17:30, Kladno - Havířov.
Úterý 1. dubna - případný 7. zápas:
17:00, Havířov - Kladno.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze