Kladenský brankář Orct byl králem v Plzni

24 2003
Plzeň - Kladenský veterán Kasík je skutečně nezmar. Potřetí v řadě vstřelil vítězný gól svého týmu, který už ztrácí jen čtyři body na pátý Třinec. Zkušený obránce zasadil Plzni k.o. necelé dvě minuty před koncem utkání. V přesilovce dal vítězný gól, domácí pak k vyrovnání nevyužili ani půlminutovou hru bez brankáře.

"Byl to vyrovnaný zápas. Plzeň nevyužila dvakrát přesilovku pět na tři a nás podržel výborně chytající Orct," pochvaloval si kladenský asistent Petr Tatíček.

"Opět jsme si neodpustili hrubou chybu v obraně, hrajeme špatně hlavně dozadu. Musíme to urychleně řešit do příštího zápasu výměnou hráčů a tréninkem," konstatoval plzeňský trenér Miroslav Přerost. Po odvolání kouče Čady vedl tým společně s Jiřím Kučerou.

Domácí polykali krutou porážku, většinu času totiž soupeře svírali. Jenže konečnou stanicí pro většinu akcí byl skvělý kladenský gólman Orct.

Nejlepší zákrok vytáhl v úvodu druhé části. Sólo Vostřáka, zakončené ranou pod horní tyč, zastavil bleskurychlou lapačkou. Dvakrát na něj ve vyložené příležitosti nevyzrál Straka, po bombě Dobroně v závěru druhé části mu pomohla horní tyč. Plzeň dvakrát nevyužila ani dvojnásobné přesilové hry.

Ještě za stavu 1:2 vrátil domácím naději Krátoška, zblízka doklepl do sítě nahrávku Matějovského od zadního mantinelu. Jenže v závěru byl na čtyři minuty vyloučen Šaffer a poté za krosček i Matějovský. Místo závěrečného tlaku se Plzeň bránila. Neúspěšně, střela Kasíka jí vzala všechny body.

Tým Kladna si nadále drží osmou příčku s pětibodovým náskokem před devátým Litvínovem. Stejně bodů jako Rabat mají sedmé Vítkovice, jen o tři víc nasbíralo šesté Znojmo, o čtyři pátý Třinec.

Kladenský gólman Zdeněk Orct likviduje šanci Plzně.