Kladenský Kopřiva doma góly nedostává

26 2004
Kladno - Chvíli před koncem zápasu s Jihlavou chytil kladenský brankář Miroslav Kopřiva ve výskoku vysoko letící puk, na konci utkání usedl na branku. Akrobacií slavil vítězství 3:0 nad tradičním rivalem, který se vrátil do extraligy. Kladno tak Jihlavě oplatilo týden starou krutou porážku 0:5.

A Kopřiva, který v brance nahradil nemocného Zdeňka Orcta, doma znovu nedostal gól. Na kladenském stadionu jako by byl nepřekonatelný.

V minulé sezoně tu vychytal dvě nuly. V pátek jej nepokořili karlovarští hráči poté, co vystřídal Zdeňka Orcta. A teď odolal i Jihlavě.

„Dvě třetiny jsem neměl moc těžkých zákroků, kluci hráli dobře. V posledních pěti minutách byly dva závary, ale udrželi jsme to.“ Do týmové pokladny tak potřetí zaplatí tisícovku. „Kluci už mi to hlásili,“ povídá s úsměvem.

Raději na čisté konto příliš nemyslel. Vždyť kladenský tým několikrát ztratil nulu v posledních vteřinách. „Snažím se chytat minutu od minuty. Až ke konci se to vkrádá do podvědomí,“ říká dvacetiletý hráč.

V pátek by se do branky mohl v domácím utkání proti Třinci zřejmě vrátit Zdeněk Orct, který se udzravil z chřipky a včera poprvé trénoval. Nebo jej teď zastoupí Kopřiva?
„Máme na rozhodnutí dva dny. Ale nebude to jednoduché,“ řekl kladenský kouč Zdeněk Müller.

Kopřiva se však na místě náhradníka nebouří. „Počítám, že budu jako minulý rok pomáhat Berounu a tady budu dělat záskok Zdeňkovi.“