Michal Důras (vpravo)  dává svojí druhou branku a posílá Jihlavu do vedení.

Michal Důras (vpravo) dává svojí druhou branku a posílá Jihlavu do vedení. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Kladenské extraligové ambice se rozplynuly, 7. zápas vyhrála Jihlava

• 137
Sen majitele klubu Jaromíra Jágra i fanoušků hokejového Kladna o návratu do extraligy skončil ve čtvrtfinále na Vysočině. V sedmém zápase série rozhodla výhrou 3:2 o postupu do semifinále 1. ligy jihlavská Dukla.

V semifinále první ligy tak Jihlava vyzve dalšího favorita - Chomutov. České Budějovice se ve druhé sérii střetnou s Třebíčí. Vítězové semifinálových sérií si zahrají baráž o extraligu se Slavií a zatím neznámým druhým celkem nejvyšší soutěže (Liberec, Karlovy Vary, nebo Olomouc).

Program semifinále 1. ligy

Pondělí 9. března - 1. zápasy: 17:30 Chomutov - Jihlava, České Budějovice - Třebíč.

Úterý 10. března - 2. zápasy: 17:30 Chomutov - Jihlava, Budějovice - Třebíč.

Pátek 13. března - 3. zápasy: 17:30 Jihlava - Chomutov, Třebíč - Budějovice.

Sobota 14. března - 4. zápasy: 17:30 Jihlava - Chomutov, Třebíč - Budějovice.

Úterý 17. března - případné 5. zápasy: 17:30 Chomutov - Jihlava, Budějovice - Třebíč.

Čtvrtek 19. března - případné 6. zápasy: 17:30 Jihlava - Chomutov, Třebíč - Budějovice.

Sobota 21. března - případné 7. zápasy: 17:30 Chomutov - Jihlava, Budějovice - Třebíč.

Kladno, které ve čtvrtfinále vedlo 3:2 na zápasy, ale šestý zápas doma nedokázalo dotáhnout k výhře, začalo na Vysočině aktivně. Po pár slibných šancích Hořava trefil tyč Sáblíkovy branky.

Tato situace však domácí tým probudila a po zbytek první části měla Dukla navrch.

Hned po sedmi sekundách druhé třetiny však zmrazil přes pět tisíc domácích fanoušků Rudovský, který nahodil ještě za modrou čárou puk na jihlavskou branku a ten záhadně proklouzl za Sáblíkova záda.

Dukla byla od té chvíle aktivnějším týmem, hostující celek držel hlavně gólman Lukáš, jenž ve druhé části pochytal spoustu jihlavských pokusů.

Kapituloval až ve chvíli, kdy hrála Dukla třetí přesilovku a Důras tečoval před brankovištěm Staňkovu střelu.

ON-LINE

Protože dali Kladenští Jihlavě pár vteřin po vyrovnávacím gólu možnost další početní výhody, mohla Dukla před druhou sirénou skóre otočit. Důrasovi se povedla ještě jedna gólová a téměř totožná teč jako při jeho první brance.

Jihlava v poslední třetině pozorně bránila a snažila se nefaulovat. Kladno tak přišlo o možnost přesilovek, ze kterých v minulých zápasech často skórovalo.

Když necelých pět minut zvýšil Marek Melenovský na 3:1, domácí fanoušci už si mysleli, že je rozhodnuto.

Jenže David Růžička 118 sekund před koncem pokořil Sáblíka a snížil na rozdíl jedné branky.

Kladno pak zkusilo hru bez brankáře a 39 sekund před sirénou málem jihlavského gólmana překonalo.

Červené světlo za brankou Dukly se ale nerozsvítilo a po chvíli se Horácký stadion ponořil do velkých oslav.

Jihlava - Kladno 3:2, konečný stav série 4:3

Branky: 38. a 40. Důras, 56. Melenovský - 21. Rudovský, 59. D. Růžička.Rozhodčí: Přikryl, Trombík - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 5691. Třetiny: 0:0, 2:1, 1:1. Konečný stav série: 4:3.