Kladno mělo znovu namále, sérii proher ale zastavilo. Proti mistrům

Kladenský Patera svádí souboj s jedním ze slávistů. | foto: Josef Vostárek, MF DNES

7 2008
Šňůra proher je u konce. Hokejisté Kladna porazili mistrovskou Slavii 5:4 na nájezdy a po šesti prohrách v řadě zase bodovali. A to se zdálo, že znovu zápas ztratí o gól. Vždyť v čase 58:17 Slavia ještě jednou získala vedení. Červenka po akci s Bednářem zvyšuje na 4:3. Ovšem pak přišel zásah obránce Tomáše Nádašdiho, který Kladno nasměroval k bodům.

„Nezačali jsme dobře, chyběl nám pohyb a důraz, málo jsme bojovali. Mohli jsme být rádi, že jsme po první třetině prohrávali jen 0:1. Pak jsme přidali. Doufám, že vítězství nám pomůže odrazit se po těch šesti prohrách,“ nechal po zápase slyšet šťastný střelec.

Kladenští znovu nabyli ztracený optimismus, zato slávistický útočník Jaroslav Bednář neskrýval rozčarování. „To jsme celí my. Stejný zápas jsme odehráli v Třinci. Jenže teď se hrálo v rekreačním tempu, nechali jsme se Kladnem uspat. Oni toho využili. Neměli jsme pak štěstí při penaltách a ztratili zbytečně dva body.“

Pravda, Slavia měla velkou část zápasu k výhře blíž. „Nezačali jsme dobře, chyběl nám pohyb a důraz, málo jsme bojovali. Mohli jsme být rádi, že jsme po první třetině prohrávali jen 0:1,“ připustil Nádašdi. Kladno nejprve otočilo skóre na 2:1 dvěma góly, které rozhodně nevzešly z tlaku. A pak se na Slavii dokázalo ještě dvakrát dotáhnout. „Nedá se nic dělat. Máme dva prohrané zápasy z dvanácti, je to ponaučení. Možná nás to nakopne, abychom zase začali předvádět hokej, který Slavia hraje,“ řekl Bednář.

. Nádašdi: Na přemýšlení nebyl čas

Psal se čas 59:06. Kladno prohrávalo 3:4. Hrozila mu už sedmá porážka v řadě. K puku se v tu chvíli dostal obránce Tomáš Nádašdi a svou ranou poslal duel do prodloužení. Tam už Kladenští nezaváhali a do tabulky si připsali dva důležité body.

Co vám běželo hlavou, když proti vám mířil necelou minutu před koncem třetí třetiny vyhozený puk?
Myslím, že Beránek měl času dost, mohl puk ještě podržet. Riskl jsem, že bude vyhazovat středem. Puk mu skočil. Pak už jsem nepřemýšlel. Mám puk, vystřelím. Buď se trefím, nebo ne.

Jaká vlastně byla nálada v týmu po šesti prohrách?
Na začátku jsme vyhrávali, držel nás i Kopr
(brankář Kopřiva - pozn. red.). Pak jsem hráli rovnocenné partie s každým, ale prohráli o gól, o dva. Trochu jako by se od nás štěstí odvrátilo. Snad jsme si ho získali nazpět.

Zmínil jste brankáře, kteří mají zdravotní trable. Jak se týmu žije s tím, že neví, kdo bude chytat?
Je to zvláštní. Pět zápasů odchytali čtyři brankáři. Musíme se soustředit každý na svůj výkon, co nejvíc brankáři pomoct, aby se chytil a když budeme potřebovat, aby také on nás podržel. Na výběr nemáme.

Měli jste sérii výher, pak proher. Začali jste proti Slavii novou?
Máme čtyři zápasy doma, chtěli jsme vyhrát všechny. Druhý jsme vyhráli. Doufám, že i v těch zbylých dvou se nám to podaří.