Kladno opět zvýšilo náskok, Prostějov prohrál

• 15
Kladno - Sestoupivší Kladno má už sedmnáctibodový náskok na čele tabulky první hokejové ligy. Druhý Prostějov klopýtl v Opavě. Poslední tři týmy tabulky prohráli. Beroun prohrál v Jihlavě, Brno podlehlo Písku. Poslední Hradec Králové neskóroval proti Mladé Boleslavi ani jednou a potřetí v sezoně prohrál 0:1.

Opava - Prostějov 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Domácí vedli od 10. minuty, Prostějov ale v přesilovce srovnal. V druhé části se diváci gólu nedočkali. Ve třetí části se dostali domácí znovu do vedení, navíc o pět minut později přidal další gól Horný. Prostějovská snaha o vyrovnání ztroskotala na vynikajícím brankáři Šlupinovi.
Branky: 10. a 46. Horný, 41. Duba - 17. Světlík. Rozhodčí: Polák - Dědek, Dřínovský. Vyloučení: 8:8, navíc Sýkora, Buďa (oba Prostějov) oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 950.

Slovan Ústí nad Labem - Chomutov 2:5 (0:1, 2:1, 0:3)
Až v závěrečné třetině rozhodl Chomutov o svém vítězství nad Ústím. Poslední část vyhráli hosté jednoznačně 3:0. V úvodním dějství přivedl Chomutov do vedení Jeslínek po zaváhání ústecké obrany. Po přestávce se domácí zlepšili a otočili skóre brankami Hubáčka a Netíka.
Branky: 25. Hubáček, 31. Netík - 4. a 60. Jeslínek, 39. Hahn, 43. Zika, 50. Boušek. Rozhodčí: Votroubek - Novák, Špringl. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 3500.

Hradec Králové - Mladá Boleslav 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Tři vteřiny před koncem trestu prostřelil výborně chytajícího Tomáše Duška přesnou střelou kapitán hostů Lukáš Král. Hradec tak potřetí v sezóně prohrál 1:0. Tentokrát byl vyrovnaným soupeřem, ovšem v závěru znervózněl a zbytečně chyboval
Branka: 54. Král. Rozhodčí: Svoboda - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 5:5, navíc Bartek 10 min. - Metlička 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1200.

Dukla Jihlava - Berounští medvědi 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Jasný průběh měl zápas Jihlavy S Berounem. Domácí měli po celé utkání převahu, i když ve druhé třetině ji nedokázali vyjádřit gólově. Ve 43. minutě si však Dukla situaci poněkud zkomplikovala, když dovolila Halinskému snížit na rozdíl jedné branky. Necelé tři minuty před koncem zápasu se však v přesilovce trefil na opačné straně Jantovský a Jihlava tedy nakonec porazila Beroun 3:1.
Branky: 4. Altrichter, 11. Vrábel, 56. Jantovský - 43. Halinský. Rozhodčí: Lacina - R. Prchal, T. Prchal. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 1620.

Vágnerplast Kladno - Horácká Slavia Třebíč 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Suverén se na další výhru příliš nenadřel, trápící se hosté ničím nezaujali. Průmerný výkon stačil Kladnu na jasnou výhru.
Branky: 8. Kysela, 20. Bílek, 31. Špelda, 50. Hořava, 59. Mojžíš - 24. Hrbáček. Rozhodčí: Wütherle - Hauser, Stulák. Vyloučení: 4:6, navíc Mikulík (Třebíč) 5 plus do konce. Využití: 1:1. Diváci: 1850.

SK Kadaň - Senátors Žďár nad Sázavou 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Až hra čtyři na čtyři v závěrečné třetině přinesla branku. Jinak byli oba gólmani Chlad i Němec bezchybní. Poslední část ještě zpestřila hromadná rvačka. Kadaň se po čtyřech prohrách dočkala vítězství.
Branka: 44. Polanský. Rozhodčí: Machačný - Kongres, Kantořík. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 630.

Hvězda Brno - Písek 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Problémy v koncovce stály domácí Hvězdu tři body. Přestože měli hokejisté Brna dost šancí, neskórovali, navíc si neodpustili chybu při vlastní přesilovce. Domácí sice nesložili zbraně, dokonce ve druhé části vyrovnali, ale hosté z ojedinělé šance ve třetí části skórovali, zatímco tlak Brna gól nepřinesl.
Branky: 30. a 33. Kacíř - 9. Mácha, 26. Nouza, 51. Míka. Rozhodčí: Trombík - Jureček, Zaviský. Vyloučení: 7:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 425.