Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Paní Poldi, vítej zpět! Hokejové Kladno oslavilo 90. výročí

Kladenští hokejisté v retro dresech oslavují výhru nad Jihlavou. | foto:  František Vlček, MAFRA

15 2014
Šmrncovní oslava! Hokejové Kladno zvládlo 90. výročí založení klubu velkolepě. V retrozápase porazilo Jihlavu 4:0, představilo síň slávy a několik jejích členů si zahrálo v následné exhibici. Vydařený večírek.

Zrekonstruovaný stadion potemněl, fanoušci v kotli za bránou z bílých balonků vytvořili devítku a druhá parta vedle nich z modrých balonků nulu.

Muselo dát zabrat, aby všichni tvůrci čísel stáli na správném místě, protože sektor byl absolutně narvaný. Jako celý stadion.

A přesto vzniklo krásných 90!

Fotogalerie

Hokejové Kladno v sobotu hřálo 90. výročí od založení klubu a byla to náramná oslava.

Kamkoliv jste vešli, tam byla znát specifická kladenská hrdost.

Už půl hodiny před zápasem byla rozebraná nejlukrativnější místa na stání, často si je hlídali fanoušci ve speciálních dresech, které klub nechal vyrobit u příležitosti kulatého výročí.

VIP prostory byly hotovou přehlídkou někdejších velkých hvězd. K pravidelným návštěvníkům kladenských zápasů Milanovi Novému či Zdeňku Müllerovi přibyli třeba František Kaberle mladší, Václav Sýkora a spousta dalších.

Ale ani to rozhodně nebyla náhoda. Kladno totiž představilo síň slávy, do které zařadilo 27 někdejších opor, z velké části borců, kteří se podíleli na šesti domácích titulech (1959, 1975, 1976, 1977, 1978, 1980) a na triumfu v Poháru mistrů evropských zemí (1977).

„Myslím, že klub vybral správné hráče,“ hodnotil nejlepší střelec československé historie Milan Nový. Jeho šestku a jedenáctku Františka Pospíšila Kladno slavnostně vyřadilo.

Když obě legendy prováděly slavnostní buly a kolem nich stáli jejich nástupci v retrodresech s Poldovkou, byl to dojemný moment.

Na plátnu před kladenským kotlem zářil nápis: „Poldi žije. Jenom spí a dnešek ji oslaví.“ Později fandové vytasili transparent s dalším sloganem: „Paní Poldi, vítej zpět!“

Přehled 27 jmen

v síni slávy kladenského hokeje

Stanislav Bacílek, Lubomír Bauer, Bohumil Čermák, Jaromír Jágr st., Josef Jágr, František Kaberle ml., František Kaberle st., Miroslav Krása, Miroslav Křiváček, Jiří Kulíček, Hugo Laitner, Zdeněk Müller, Jan Neliba, Eduard Novák, Milan Nový, František Pospíšil, Martin Procházka, Bohumil Prošek, Milan Skrbek, Václav Sýkora, Vlastimil Sýkora, Zdeněk Šindler, Otakar Vejvoda ml., Otakar Vejvoda st., Josef Vimmer, Jaroslav Vinš, Jaroslav Volf.

Byl to vydařený návrat, chtělo by se dodat. Kladno mělo zápas proti Jihlavě, jejíž hráči také oblékli dresy z dávného úspěšného období, pod kontrolou. Síla okamžiku ho hnala.

Stačí nechat hovořit několik aktérů. „Jel jsem do Kladna s tím, že mě čeká normální zápas, ale normální zápas to nebyl – díky plnému baráku a krásným dresům. Super zážitek,“ pochvaloval si obránce Daniel Krejčí, kterého Kladno získalo na výpomoc ze Slavie výměnou za útočníka Miloslava Hořavu a proti Jihlavě nastoupil poprvé. „Když přijdou dva tisíce lidí do 02 areny, snadno se tam ztratí. Zato tady byl kravál.“

Nad rachotem v podání vyprodaného stadionu se pozastavoval i útočník Jan Rudovský, i když je oproti Krejčímu stálicí v kladenské sestavě: „Fanoušci nás celý zápas hnali. A ty dresy? Pamatuju si je z minulosti, byla radost v něm hrát!“

A chválil i asistent trenéra Jiří Kopecký: „Před takovou kulisou se snad ani nedalo prohrát.“

Však Kladno vyhrálo. Raz, dva, tři, čtyři! 4:0!

Dobré naladění ukázal útočník Hořava. Při pátečním návratu do extraligy skóroval za Slavii, včera doma v Kladně. „Vůbec jsme ho nemuseli přemlouvat, aby šel hrát. Dokonce přišel ráno na rozbruslení, které bylo dobrovolné,“ podotkl asistent Kopecký.

V pondělí Kladno od 18 hodin hostí další tým z Vysočiny – Třebíč.

Zanechala paní Poldi vítěznou stopu?Najdete na iDNES.czmobilní verze