Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jen chlemtáte! zuřil trenér Klášterce. Junioři ho natočili, rezignoval

Jen chlemtáte! zuřil trenér Klášterce. Junioři ho natočili a mají problém | foto: www.youtube.com

3 2014
"Chodíte chlemtat celý víkend. Je to na blití!" Když hokejový trenér Michal Jäger v kabině seřval klášterecké juniory, tajně to natočili a zveřejnili. Navíc se mu na závěr videa vysmáli. A teď z toho je na klubu malér.

Záležitost v pondělí řešilo klubové vedení. Výsledek? Možná překvapivý - trenér Jäger rezignoval a navíc ho výkonný výbor odvolal z pozice trenéra druholigového áčka. Podle prohlášení předsedy Vladimíra Dvořáka "trenér ve svém vystoupení přímo uráží osobnost a důstojnost hráčů".

Junioři Klášterce vedou prvoligovou skupinu o udržení. Michalu Jägerovi se ale nelíbil přístup k posledním utkáním, a tak se v kabině rozohnil. "Vaše morálka, disciplína, co předvádíte od utkání v Sokolově, je na bodu nula, pánové! Co si myslíte, že jste? Mistři světa? Kdybyste byli, hrajete ve dvacítce v nároďáku, bojujete o triko v extralize. Ale vy jste ho... "

Prohlášení HC Klášterec nad Ohří

Vystupování trenéra mužstva juniorů HC Klášterec nad Ohří je v přímém rozporu se základními principy práce s mládeží. Trenér ve svém vystoupení přímo uráží osobnost a důstojnost hráčů. Výkonný výbor klubu akceptuje rezignaci Michala Jägera na pozici trenéra mužstva juniorů. A rozhodl o jeho odvolání z funkce hlavního trenéra A mužstva. Výkonný výbor uznává věcné argumenty trenéra a jeho výtky vůči hráčům mužstva juniorů, které byly z jeho strany ve videu vysloveny, a uvědomuje si situaci v mužstvu, úroveň chování některých hráčů a jejich přístup k tréninku i zápasům, a bude k tomuto přijímat interní opatření.

Svým svěřencům v dlouhém a ostrém monologu vyčítal mimo jiné i to, že se "ožerou před zápasem". "Drtivá většina z vás vůbec nebere zřetel na to, že je o víkendu utkání. Chodíte chlemtat celý víkend. Vy si myslíte, že Klášterec a Chomutov jsou velkoměsta? Jdete v jedenáct na pivo a já to ve dvanáct vím," soptil Jäger a hrozil pokutami. "A nechtějte, abyste mi dýchali, jestli máte 0,2 nebo 0,7 (promile). Přece se nesnížíme k takovým represím? Když je důvod něco zapít, tak uděláme kabina-fest. S tím nemám problém. V neděli vyhrajeme venku, půjdeme na pivo. Nejsme stroje, ale vy ulítáváte každý den!"

Právě tahle pasáž inspirovala hokejové teenagery ke scénce na závěr videa, kterou nadepsali titulkem: A takhle chlemtáme... V kabině plné alkoholu buší hokejkami do popelnice a křičí: Michal Jäger taky člověk. Pak i nepublikovatelnou nadávku. Video údajně natočil Jägrův syn, který v týmu hraje, ale věděla o něm celá kabina. Útočník Dominik Drazdik v diskusi na Youtube mužstvo brání: "Nevíte, o co jde. Trenér to dost přeháněl. Jsme zachránění, takže ten hokej si už máme užívat, a ne drtit krev."

Autor:


Najdete na iDNES.cz



mobilní verze