Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Klaus poděkoval hokejistům za reprezentaci

12 2003
Praha - Prezident Václav Klaus dnes formou dopisu poděkoval českým hokejistům za reprezentaci vlasti na světovém šampionátu ve Finsku. Ze čtvrtého místa podle něj nemusí hráči dělat žádné tragické závěry; jak hlava státu na základě vlastních zkušeností dodala, vítězit se vždy nedá a je potřeba umět přijmout i porážku.

"Stejně jako všichni sportovní fanoušci a celá naše veřejnost i já jsem s velkým zájmem sledoval vaše utkání ve skupinách i další, kterými jste bojovali o medaile. Tentokrát jste na ně sice nedosáhli, ale jsem si jist, že jste na ledě nechali celé své srdce a všechny síly," napsal Klaus hokejistům v dopise.

Prezident připomněl, že z vlastní sportovní i životní zkušenosti ví, že vítězit se vždycky nedá, porážky je třeba umět přijmout. "Vy jste to udělali důstojně a civilně. Čtvrté místo jen potvrzuje, že náš hokej patří stále k nejlepším na světě," ocenil.

Každému z reprezentantů Klaus závěrem popřál mnoho dalších sportovních i životních úspěchů. "Těším se na příští rok, kdy své umění předvedete na mistrovství světa v Praze a Ostravě," vzkázal členům národního mužstva s výhledem na další šampionát, jehož dějištěm bude v příštím roce Česká republika.

 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze