Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na hlavu spodky a k tomu dres Pittsburghu. Klepiš dělal druhého Jágra

11 2015
Jeden Jágr už na všechno nestačí! A tak hokejová reprezentace začala pondělní trénink hned se dvěma. Tím originálním. A taky jeho kopií - v dresu Pittsburghu a dlouhými černými „vlasy.“ Kdo to je? Po pár desítkách vteřin byla záhada druhého Jágra vyřešena: převlékl se za něj útočník Jakub Klepiš.

„Vzniklo to náhodou. Známá od mamky mi dala dres, že ho chce od Jardy podepsat. A já si řekl, že bych mohl udělat nějakou srandu,“ vyprávěl po tréninku Klepiš.

Fotogalerie

O svém nápadu řekl pár vyvoleným, včetně kapitána Jakuba Voráčka, od kterého chtěl posvěcení. „Všichni ho jako kapitána posloucháme. Ale on mi hned odpověděl, ať to udělám, že to bude sranda.“

Klepiš se sice trochu bál, jak na jeho žert zareaguje sám Jágr, ale nakonec se rozhodl ideu zrealizovat. V „utajované“ akci ale nejel sám. Michal Vondrka, další z českých útočníků, dodal dlouhou hůl, která se podobala té Jágrově. A už zbývalo jen vymyslet dlouhé černé vlasy, se kterými Jágr (nejen) v Pittsburghu hrál.

„Ty vznikly nakonec. Chtěl jsem si dát na hlavu nějaké černé tričko, ale nakonec mi dal Voras (Voráček) své spoďáry. Naštěstí měl s sebou dvoje, takže byly nepoužité,“ usmíval se Klepiš.

Jaromír Jágr na tréninku hokejové reprezentace

Jaromír Jágr na tréninku hokejové reprezentace

Hned když v přestrojení vyjel na led, hráči nadšeně bouchali hokejkami o led. Fotografové cvakali snímky. A Jágr? „Nejdřív se usmál, pak se ptal, kdo to je. Nakonec jsem jel za ním, jestli není naštvaný. On samozřejmě řekl, že není. Nenaštval se,“ řekl Klepiš.

Po chvíli se útočník zase převlékl do tréninkového dresu a zbytek už odtrénoval jako Jakub Klepiš. Ten ale stále zůstává na listině zraněných a bolavé rameno ho nepustí ani do úterního zápasu proti Švýcarsku.

Autor:
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze