Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Klepiš dostal za havárii pod vlivem alkoholu podmínku

Zdemolované BMW hokejisty Jakuba Klepiše | foto: Jednotka sboru dobrovolných hasičů Mimoň

14 2008
Hokejový útočník Jakub Klepiš už zná trest za automobilovou havárii, kterou před měsícem zavinil pod vlivem alkoholu. Českolipský soud mu uložil osmiměsíční podmínku se zkušební dobou jeden a půl roku. Bývalý slávista navíc nesmí dva a půl roku řídit motorové vozidlo.

Klepiš na začátku července nezastavil na znamení policejní hlídky a blízko Doks na Českolipsku při úprku havaroval.

Při nehodě zcela zdemoloval své sportovní BMW, nikomu se naštěstí nic nestalo. Při dechové a následně krevní zkoušce však bylo zjištěno, že před jízdou požil alkohol.

Jízda pod vlivem alkoholu je trestný čin, který se nazývá ohrožení pod vlivem návykové látky, za který řidiči hrozí odnětí svobody, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. "Klepiš mohl jít až na tři roky do vězení," informovala mluvčí soudu Zuzana Koldovská.

"Při rozhodování o trestu ale soud obvykle přihlíží na řidičovu minulost," poznamenává mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. A jelikož Klepiš neměl dosud žádné potíže se zákonem, dostal pouze podmínku.

"Neuposlechnutí výzvy policisty je pouze přestupek," doplňuje Baláková. Hokejistovi tak fakt, že ujížděl před policejní hlídkou, nepřitížil.

Rozsudek zatím není pravomocný, soud ho vydal 20. července trestním příkazem. Klepišovi, jenž se mezitím přemístil do Omsku, kde bude v následující sezoně hrát spolu s Jaromírem Jágrem v nově vzniklé Kontinentální lize, ho do Ruska ještě nedoručil.

Až jej čtyřiadvacetiletý hráč převezme, může se odvolat. Pak by se obžaloba projednávala v klasickém hlavním přelíčení.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze