Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Klepiš: V nominaci jsem díky dvacítkám

29 2004
Praha - Nováček v české hokejové reprezentaci se dozvěděl o pozvánce na Švédské hry od spoluhráčů ze Slavie. "Po tréninku jsem přišel do šatny, kde už byly obálky. Kluci si to přečetli předtím, a tak na mě mluvili jeden přes druhého." popisoval devatenáctiletý útočník Jakub Klepiš, který si o nominaci řekl díky výkonům na MS hráčů do 20 let v Helsinkách. "Tušil jsem, že by to mohlo vyjít," přiznává debutant.

Od koho prvního jste se dozvěděl o pozvánce?
Po tréninku jsem přišel do šatny, kde už byly obálky. Kluci si to přečetli předtím, a tak na mě mluvili jeden přes druhého. Měl jsem radost. Sice mě to bude asi něco stát do rozpočtu v kabině, ale to mi nevadí. Je to takový zvyk. Nevím, kolik to bude. To mi oznámí, až se dohodne rada zkušenějších hráčů. (smích).  

S jakými pocity jste reagoval na nominaci na Švédské hry?
Byl jsem překvapen a nadšen. Asi to je ještě z mého hlasu slyšet… Pro tak mladého hráče jako jsem já, to bude obrovská zkušenost. Moc se těším.

Jak na tuto zprávu reagovalo vaše okolí?
Asi o tom ještě neví… Až s vámi domluvím, tak budu volat rodině, všem kamarádům a známým, aby to měli z první ruky.

Co si od svého debutu slibujete?
Doufám, že si ve Švédsku zahraji nějaký zápas. V mezinárodních duelech jde vždy o hodně. Chtěl bych se postavit na led proti reprezentačnímu výběru jiné země. Zajímá mě rozdíl oproti lize.

Jaké máte představy o reprezentaci?
To jste mě zaskočila. Já jsem nikdy nad tímhle neuvažoval. Je to pocta pro každého hráče…

Jak si myslíte, že by mohla dopadnout česká reprezentace na Švédských hrách?
Tak tohle opravdu nevím. Nečetl jsem, jací hráči nastoupí za ostatní týmy. Ale zcela jistě Švédi, jako domácí tým, budou hodně silní. Všechny reprezentace budou velmi vyrovnané. Těžko říci, kdo jak dopadne…

Čím jste si podle vás řekl o reprezentační dres?
Hrál jsem dobře na mistrovství světa juniorů ve Finsku. Dalo by se říct, že se mi celkem i daří v lize. Tušil jsem, že by to mohlo vyjít. Jelikož jsem si říkal, že trenér Lener musí vzít někoho z mladých hráčů, kteří byli v Helsinkách. Těch v české extralize moc nehraje, proto jsem cítil šanci. Navíc pan Lener dává v reprezentaci dostatek prostoru klukům jako jsem já.

V reprezentační nominaci se objevili ještě dva mladí útočníci Průcha a Olesz. Vycházíte spolu?
Petra Průchu moc neznám. Potkáváme se jen v lize, takže toho o něm moc nevím. Ale Rosťu Olesze znám docela dobře. Byli jsme spolu na mistrovství dvacítek, takže jsme spolu už něco prožili. Jsme kamarádi a budeme držet spolu.

Už jste s Petrem Průchou vyřešili své neshody?
Nedá se říct, že bychom měli mezi sebou nějaké vážné neshody. To bylo před časem. Šlo jen o takové malé mediální přestřelky, který mladý útok je lepší a tak... Na to se už dávno zapomnělo. Tady jde o reprezentaci, takže jakékoliv třenice a spory jdou do pozadí. Všichni se tváří i na oko, že jsou kamarádi. Všichni se snaží se všemi vycházet.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze