Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Klepiš: Zahrát si v Omsku s Jágrem? To by byla krása

Jakub Klepiš (vpravo) při jízdě na rotopedu během přípravy na světový šampionát | foto: ČTK

29 2008
M o n t r e a l - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Jágr jde do Omsku! tvrdí jeden z hráčů sibiřského klubu, který nechce být jmenován. Tato šokující zpráva prolétla ruskými médii a rychle se rozšířila po celém světě. Pokud se zakládá na pravdě, potká se největší česká hvězda v týmu s krajanem Jakubem Klepišem.

Bývalý slávista, který bude reprezentovat na nadcházejícím světovém šampionátu v Kanadě, totiž s Omskem nedávno podepsal dvouletou smlouvu.

"Už je to jisté, jo?" podivil se Klepiš, když o Jágrově příchodu uslyšel.

V Rusku tvrdí, že je to hotová věc.
Ty jo, tak to je hezká zpráva. Určitě to bude něco vzrušujícího, protože Jágr byl od dětství mým vzorem a pořád je to jeden z nejlepších hokejistů na světě. A ještě kdybych s ním hrál v lajně, tak by to bylo určitě krásné.

Jaromír Jágr

Zajímal jste se o Jágra, když jste si s Omskem dojednával smlouvu?
O tom, že má přijít, jsem slyšel ještě předtím, než jsme začali jednat. Ne že by to mělo nějaký vliv na moje rozhodování, ale kdyby přišel Jarda, bylo by to jedině plus. Jak pro Omsk, tak pro mě. Byl by tam další Čech. Jestli je to pravda, tak se těším.

Co jste od zástupců Omsku o Jágrovi slyšel?
Jenom to, že se pořád jedná. Je to ale asi týden zpátky, co mi říkali, že by se jeho příchod měl vyřešit definitivně. Osobně jsem si myslel, že bude záležet, jak na tom budou Rangers.

Tedy?
Myslel jsem si, že když půjdou dál ve Stanley Cupu, že ještě zůstane. Ale to jsou moje domněnky, nevím nic konkrétního.

Jak se s Jágrem vůbec znáte?
Moc ne. Párkrát jsem se s ním potkal na Jágr týmu.

Hráli jste spolu?
Ne. Na Jágr týmu jsem byl jednou a to tam zrovna nebyl on. A pak jsem proti nim hrál. To byly takové ty letní srandamače. Při hokeji se všichni bavili a pak se posedělo.

Slavia - Liberec; Klepiš střílí druhý gól domácíchA když jste byl ve Washingtonu, hráli jste proti Jágrovi?
To jsme hráli, ale já se na něj díval ze střídačky, protože jsem na ledě moc nebyl.

Opravdu? Ani jednou?
Ale jo, potkal jsem se s ním při pár střídáních. Ale zase jsem se v těch chvílích nepotkal s pukem, protože ho měl věčně on.

O Jágrovi se říká, že má kolem sebe rád hráče, s kterými si dobře rozumí. Jako Čech máte určitou výhodu, dokážete si představit, že by vás v Omsku dali do jedné formace?
Představit si to dokážu z fleku. Bylo by to krásné.

A kde radši? Na centru, nebo na levém křídlu?
Nevím, je mi jedno, kam mě dají. Budu hrát tam, kde budou chtít. A kdyby to bylo s Jágrem, budu šťastný. Na druhou stranu je také možné, že by nám to spolu nemuselo vyhovovat, protože jak jste říkal, Jarda má rád jenom určité typy hráčů.Najdete na iDNES.czmobilní verze