Klepiš: Zařvali jsme si a pomohlo nám to

13 2008
Praha - Hokejisté Slavie po druhé třetině prohrávali s Třincem 1:2 a v kabině bylo dusno. "Trošku jsme si zařvali a pomohlo to," prohlásil Jakub Klepiš, střelec rozhodujícího gólu z prodloužení, který Pražany poslal do semifinále play-off. "Jsem za něj hrozně rád, protože se nám už nechtělo absolvovat tu dalekou cestu."

Kdo byl v kabině o druhé přestávce nehlasitější?
To si nechám pro sebe.

Vy jste to nebyl?
Já určitě ne. Já akorát přihlížel. Nejsem takový typ.

Spíš jste si vzal ponaučení a vstřelil vítězný gól.
Po návratu do Slavie jsem jich zatím moc nedal, tak aspoň že byl tak důležitý.

A nezatrnulo vám, když jel sudí na konzultaci s videorozhodčím?
Ne, byl jsem si stoprocentně jistý, že je to gól.

Když jste šel sám na brankáře, uvědomil jste si, že jde o klíčový okamžik?
To mi bylo jasné už ve chvíli, kdy David Hruška křičel na Honzu Nováka, ať mu to rychle hodí. Byl jsem volný a věděl, že určitě dostanu přihrávku. Pak už jsem se ani nedíval na Vojtka, ale naslepo udělal klasickou kličku do bekhendu. A vyšlo to.

Nebál jste se, že tam Vojtek zase strčí hokejku?
Abych pravdu řekl, tak jsem nepřemýšlel. Věděl jsem, co budu dělat, a na Vojtka nemyslel. Mojí výhodou bylo, že jsem měl velkou rychlost. To je pak pro gólmana daleko těžší reagovat.

Zakončení vypadalo dost chladnokrevně, byl jste v klidu?
Ono to tak asi vypadá, ale chladnokrevné to není. Mám trošku nervy, ale na druhou stranu si v koncovce celkem věřím. S tím nemám problém.

Sérii jste vyhráli 4:1, což vypadá jednoznačně...
... ale tak to nebylo. Jednou se šlo do penalt, jednou do prodloužení, pak jsme vyhráli o gól. Třinec hrál výborně, Vojtek chytal celou sérii skvěle, což ukázal i dneska, kdy zase chytil tutový góly. Smekám před ním. Měli jsme víc štěstí i sil.

Chtěli jste se v prodloužení vyhnout penaltám?
Já jsem si na ně věřil, ale určitě je lepší vyhrát dřív. Nájezdy jsou opravdu o nervy. Ne že bychom se víc tlačili do útoku, ale říkali jsme si, že máme víc sil, a chtěli toho využít.

Teď máte týden pauzu, oslavíte postup?
Na to čas není. Možná si s klukama zajdeme do kina, ale pak už se budeme připravovat na Liberec.

Proti kterému se vám moc nedaří...
V play-off to bude něco jiného, tam se nekouká na to, jestli jsme s nima v základní část prohrávali.