Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V reklamě skáče na led každou chvíli, v reálu Klepiš trpí na tribuně

Bolestivá grimasa Jakuba Klepiše v utkání s Lotyšskem | foto:  Michal Růžička, MAFRA

7 2015
V televizní reklamě ho kouč Růžička na led posílá chvíli co chvíli, v reálu ale teď Jakub Klepiš kvůli poraněnému ramenu jen trpí při zápasech na tribuně. Bude tomu tak i ve čtvrtek odpoledne, kdy reprezentace hraje proti Francii. "Když na to jen koukám, jsem nervózní. A hodně to prožívám," říká Klepiš.

A v žertu pak útočník přiznává, že je vlastně nyní Růžičkovým poradcem. Jak to?

„Když to člověk vidí z té výšky, tak je chytrej a mohl by hned být trenérem. Takže teď hodně skautuju, a když se něco nepodaří Vorasovi (Voráčkovi), tak mu to potom vytknu a radím, jak by to měl udělat správně. Jardovi Jágrovi samozřejmě taky, mezi hráči nedělám výjimky,“ říká Klepiš s úsměvem.

#iDNESjeHOKEJ

Živé odpolední studio

Po. 4. 5. Petr Bříza a Marek Černošek
Út. 5. 5.
 Jiří Lála
St. 6. 5. Milan Hnilička
Čt. 7. 5. Miloš Říha

Každý všední den v 15.00

Ne, ten mu z tváře nezmizel. Jenže ve skutečnosti se trápí. Od sobotního zápasu s Lotyšskem má problémy s ramenem, vynechal duel proti Kanadě, nezahraje si ani proti Francii. Místo toho jen usedne do hlediště, kde je „speciální“ sektor pro nehrající hráče a trenéry jiných týmů. „Bolí to, ale to je hokej,“ řekne.

Zatím ani on neví, kdy by se do sestavy mohl vrátit. Možná už zítra proti Rakousku, možná později... Jeho místo v Jágrově útoku tak prozatím přebral Dominik Simon (více zde). Každopádně ve středu už trénoval, jen některá cvičení vynechával.

„Teď opravdu nelze říct přesný den, co a jak bude. Pracujeme na tom s fyzioterapeutem týmu Michalem Trucem, jsem v těch nejlepších rukou.“

Vrátit se chce co nejdřív, už proto, že „je daleko horší být na tribuně, než ten zápas hrát.“ Tak snad ho brzy kouč Růžička zase pošle na led. Jako v reklamě.

Autor:
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze