Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kličkám Jágra tleskala i maminka

27 2004
Praha - Téměř až pod kruhovou střechou Sazka Areny sedí v hledišti blízcí českých hokejových reprezentantů. Manželky, rodinní příslušníci, kamarádi... Také oni včera zabouřili, když padl první gól. Střelci Jaromíru Jágrovi zatleskala i maminka Anna. V červeném reprezentační dresu chvílemi spínala dlaně pod bradou.

Při prvním utkání proti Lotyšsku na tribuně chyběla. "Byla tu dcera s dětmi. Jenže pro ty už je teď večer pozdě, tak jsem se přišla podívat já," řekla Anna Jágrová.

Synovi v zápase s Kazachstánem přinesla štěstí. Hvězda české reprezentace posbírala tři body za branku a dvě gólové nahrávky.

"Ale v televizi je to všechno vidět líp. Tady je k ledu hodně daleko," řekla. "Proč je místo tam uprostřed?" Ukazovala na prádzná sedadla v klubovém patře. Zatímco tam jsou volná místa, blízcí hráčů se tísní jako jiní fanoušci ve strmých ochozech vysoko nad ledem. "Chtělo by to dalekohled," řekl František Kaberle starší.

O přestávce si povídal s novým pardubickým koučem Františkem Výborným, otcem útočníka Davida. Oba jejich synové jsou na mistrovství podeváté.

Jaromír Jágr se raduje z první branky.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze