Kohn přispěl asistencí k výhře Espoo

Praha - Hokejisté Blues Espoo porazili v nedělní dohrávce finské ligy třetí Jokerit Helsinky 5:4 a v tabulce se svým soupeřům přiblížili na rozdíl devíti bodů. Jednou asistencí se na výhře hostujícího týmu podílel český útočník Ladislav Kohn, který za nerozhodného stavu 3:3 přihrál na čtvrtý gól Blues.

Finsko

Výsledek - 25. kolo:
Jokerit Helsinky - Blues Espoo 4:5 (za hosty Kohn 0+1).

Rusko

Hokejisté Chimiku MO potvrdili v dnešní dohrávce ruské ligy roli favorita a předposlední tým tabulky Křídla sovětů porazili 4:2. Sami se díky vítězství se posunuli na páté místo.

Švédsko

Svěřenci trenéra Slavomíra Lenera z Luley remizovali v dnešní dohrávce švédské hokejové ligy s Djurgaardenem 3:3 a v tabulce se před svými soupeři udrželi s bodovým náskokem na sedmém místě.

Slovensko

Hokejisté Slovanu Bratislava nečekaně zaváhali na ledě Skalice a poslednímu týmu soutěže dopřáli ve 22. kole extraligy třetí vítězství v sezoně. Svěřenci trenéra Rostislava Čady prohráli 0:2 a jejich náskok v čele tabulky se ztenčil na šest bodů.

Druhý Zvolen pod vedením Ladislava Svozila vyhrál 4:2 nad čtvrtým Trenčínem. Dvěma góly se na výhře podílel Filip Turek, na jeden z nich mu přihrál Luděk Krayzel. Nezaváhaly ani třetí Košice, které přehrály i díky dvěma brankám a asistenci Miroslava Javína Poprad 6:2.

Výsledky - 22. kolo:
Košice - Poprad 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)
7. a 60. Javín, 3. Michal Lukáč, 25. P. Bartoš (Javín), 35. Pleva, 36. Špilár - 10. Marcel Haščák (Kasík), 40. Halaj. Rozhodčí: Lokšík - Krpelec, Valach. Vyloučení: 5:7, navíc Droppa (Košice) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 6305.

Martin - Žilina 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)
32. Vantroba, 40. Markovič - 4. Lelkeš, 15. Krajčí, 27. Zlocha. Rozhodčí: Kubuš - Halecký, Miľovčík. Vyloučení: 6:7, navíc Mahdalík (Martin) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3880.

Nitra - Liptovský Mikuláš 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)
4., 33. a 58. Švárny, 13. S. Saliji, 42. Kolník, 53. Mihálik - 16. Kriška, 28. Miklík. Rozhodčí: Levonen (Fin.) - Horínek, Tvrdoň. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2728.

Skalica - Slovan Bratislava 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
53. Liščák, 59. R. Školiak. Rozhodčí: J. Konc - Mullner, Šefčík. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 2625.

Zvolen - Trenčín 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
48. a 60. F. Turek (na první Krayzel), 7. J. Čierny, 18. Cibuľa - 18. Poljaček, 51. Pardavý. Rozhodčí: F. Mihálik - Goga, Rohoň. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 2930.

Německo

Hokejisté Ingolstadu udolali v utkání německé ligy poslední tým tabulky Duisburg 4:3 až v prodloužení a na vedoucí Mannheim, který vyhrál nad úřadujícími šampiony z Eisbären Berlín 3:2, ztrácejí na druhém místě už čtyři body. Od porážky Ingolstadt zachránil Jakub Ficenec, který necelé tři minuty před koncem vyrovnal na 3:3 a vynutil si prodloužení.

Výsledky - 20. kolo:
Duisburg - Ingolstadt 3:4 v prodl. (za hosty Ficenec 1+1), Hannover - Kolín nad Rýnem 1:3, Iserlohn - Frankfurt 0:1, Krefeld - Düsseldorf 2:3, Mannheim - Eisbären Berlín 3:2, Norimberk - Hamburk 4:7, Straubing - Augsburg 1:4.

1. Mannheim 21 13 2 3 3 83:63 46
2. Ingolstadt 20 13 1 1 5 75:51 42
3. Düsseldorf 20 11 4 0 5 67:45 41
4. Kolín nad Rýnem 20 10 2 3 5 68:52 37
5. Hannover 20 9 1 5 5 64:59 34
6. Iserlohn 21 9 2 2 8 66:64 33
7. Norimberk 21 8 4 0 9 65:62 32
8. Frankfurt 20 8 2 3 7 67:69 31