Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Koivu prošel úspěšně úvodní chemoterapií

30 2001
Montreal - Finský hokejista Montrealu Saku Koivu, u něhož lékaři v létě diagnostikovali rakovinu žaludku, má úspěšně za sebou první část chemoterapie. Podle lékařů jsou výsledky dosavadní léčby příznivé a útočník proto v pondělí zahájil druhou část ozařování. "Řekli mi, že první polovina chemoterapeutického programu zničila většinu špatných buněk," potvrdil Koivu v rozhovoru pro úterní vydání listu Montreal Gazette.

"Zničila sice i část těch dobrých, ale zatím se cítím skvěle," dodal. Podle Montreal Gazette vypadá Koivu mnohem lépe než před měsícem, kdy svou nemoc zveřejnil. Podle Briana Savage, týmového kolegy a blízkého přítele hokejisty, by se Fin mohl vrátit do sestavy Montrealu už na konci základní části této sezony.

"Pokud to někdo dokáže, je to Saku," tvrdí. "Lékaři mu sice neřekli, že se může vrátit, ale já si to dovedu představit," prohlásil Savage. "S léčbou skončí v polovině prosince. Na vánoce by se chtěl vrátit domů do Finska a pak by pomalu mohl začít s tréninkem. Zpátky by mohl být v březnu nebo v dubnu," tvrdí Savage.

Šestadvacetiletý hokejista začal mít problémy se žaludkem při cestě z Finska do Montrealu na přípravný kemp. Koivu na palubě letadla zkolaboval a v Kanadě se okamžitě podrobil testům. Ty odhalily přítomnost zhoubných buněk. S chemoterapií začal deset dní poté; podle lékařů nepřicházel chirurgický zákrok v úvahu.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze