Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kolabující Čerepanov dlouho čekal na sanitku. V ní navíc chyběly přístroje

Alexej Čerepanov | foto: Profimedia.cz

14 2008
Je to zločin! křičí ruská média. Patnáct minut čekal kolabující hokejista Alexej Čerepanov, než pro něj přijela sanitka. Když už dorazila na stadion, stejně lékaři nemohli devatenáctiletému útočníkovi Omsku pomoci. V sanitce chyběly fungující přístroje.

"Kde je ambulance?! křičí někdo z davu přihlížejících. Kdosi pro ni běží, ale u stadionu už žádná není. Odjela. Zase ji volají zpátky. Dorazí však až po 15 minutách," vylíčil list Sovětskij sport čekání na sanitku.

Čerepanov zkolaboval na střídačce na konci zápasu Čechov - Omsk. "Seděl vedle mě a najednou se nečekaně zhroutil... Zastavilo se mu srdce," říkal skrz slzy Jaromír Jágr.

Talentovaný útočník přicházel k vědomí a zase upadal do bezvědomí. Sanitka dorazila až pět minut po zápase. Hokejistovi ale pomoci nemohla, zdravotníci totiž s sebou neměli ani fungující přístroj na elektrošoky a jiná pomoc jako injekce adrenalinu či masáž hrudi ke zděšení hráčů Avangardu nepomohla.

Čerepanov však přesto ještě přišel k sobě a začal poznávat kamarády, než opět upadl do bezvědomí.

"Dospělí chlapi plakali u vchodu na stadion, kde hokejisté Avangardu stáli okolo nosítek s Čerepanovem," píše Sport-Express. "Ljoško, prober se!" křičel podle listu Jágr ve snaze povzbudit spoluhráče, o jehož život bojovali lékaři.

Marně. Mladý útočník o dvě hodiny později v čechovské nemocnici zemřel.

"Pro hokejisty a trenéry to byl opravdový šok. Útočník Omsku nedoplatil na žádnou tvrdou srážku, neutrpěl úder do hlavy, nespadl na led, ani se nedostal do rvačky či neinkasoval úder hokejkou do hrudi. Přesto Čerepanov ztratil vědomí," napsal list.

Jágr podle listu prožil svůj nejstrašnější otřes v Rusku.

Autoři: ,


Alternativní, nebo přirozený? Normální porod chápe každý jinak
Alternativní, nebo přirozený? Normální porod chápe každý jinak

Chcete porod bez léků a věčného vyrušování, jenže lékaři vás označí za alternativní matku.

Najdete na iDNES.czmobilní verze