Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Koláček chyběl a lídr prvně zaplakal

25 2003
Chomutov - Místo helmy kšiltovku, místo dresu žlutou zimní bundu, místo bruslí boty. Na tribuně protrpěl čerstvý třicátník Kamil Koláček, nyní zraněná ikona hokejového Chomutova, první nezdar sezony. "Radši bych na ledě pomohl," utrousil vousatý kumpán poté, co jeho celek rozpárali Ústečtí Lvi dvěma góly.

Chomutovský titáni v první lize poztráceli vůbec první body, úspěšná série se zasekla na úctyhodném čísle jedenácti výher.

V úsloví, že všechno zlé je pro něco dobré, hledal útočník Koláček pozitivní stránky porážky. "Snad se trochu oklepeme a možná nám to i pomůže," dumá statný centr.

Každý za námi chodil a ptal se, kdy prohrajeme... V kabině se tím ale nezmění vůbec nic, vždyť jsme hráli výborně a ani jsme si nezasloužili takový výsledek," míní.

edenáctkrát Koláček nastoupil, jedenáctkrát si mužstvo své soupeře podrobilo. Poprvé chyběl a poprvé Chomutov zaplakal. "Když Koláček hraje, půlka stadionu nadává. Dneska ale všichni viděli, jak se hraje bez něj," vyzdvihl útočníkovu roli Vladimír Kýhos, trenér lídra.

Postrádal jeho zkušenosti, přehled, tvořivé schopnosti. Pátý muž kanadského bodování soutěže se lichotkám brání: "Kdo byl na stadionu, zjistil, že je úplně jedno, kdo za nás nastoupí. Hráli jsme dobře, horší než Ústí jsme rozhodně nebyli. Jen se nám nepodařilo vstřelit gól."

Před týdnem v Třebíči se snažil udělat kličku protihráči. Koleno však břinklo o koleno a pro oporu boj skončil. Diagnóza: natažené postranní vazy. "Doktor řekl, že si odpočinu měsíc, já doufám, že na ledě budu dřív," těší se na návrat.

A věří, že až do sestavy naskočí, bude Chomutov stále na čele. "Jednou musela porážka přijít. Navíc je Ústí kvalitní soupeř, dokonce jsem zaslechl, že sami sobě říkají Výběr ligy," kření se Koláček. "Půjdeme dál zápas od zápasu, vždy za výhrami, bez nervozity."

Za výtečným startem, který nikde nepamatuje, vidí formu brankáře Jariny i větší konkurenci. "Je nás o pár víc, nikdo nemá místo jisté. Myslím, že každý maká trochu víc než dřív," všiml si Koláček.

Kamil Koláček
* letošní bilance: 14 (4+10)
* vede hodnocení první ligy plus /minus, má +13 bodů

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze