Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kolem haly jsou zase nejasnosti

29 2001
Praha - Výstavba víceúčelové sportovní haly pro hokejové mistrovství světa 2004 v Praze-Vysočanech je spojena s nejasnostmi kolem pozemků. Píše se to v novém čísle týdeníku Euro, které se na stáncích objeví v pondělí. Podle autora článku může i tato třetí varianta vyhořet. Stavět se původně mělo na Hagiboru, ale snaha začít s pracemi vázla na výkupu pozemků, podobně problematický byl výběr lokality na Maninách.

O tom, že zvítězila varianta Vysočany, informoval vládní zmocněnec pro MS 2004 Ladislav Malý 24. července. Garantem tohoto projektu má být sázková společnost Sazka, která se v jiném místě nechtěla angažovat. Euro však píše, že areál zkrachovalé lokomotivky ČKD, která je již tři roky v konkursu, má nejasného vlastníka.

"Až ve druhé půli letošního června byla uzavřena kupní smlouva mezi správcem konkursní podstaty Josefem Monsportem a společností Quonex Real na prodej lokomotivky za 80 milionů korun," uvádí týdeník. Podle jeho informací však nakupující firma zaplatila za zhruba sedmnáctihektarový areál zatím jen dvacet miliónů, zbylých 60 má podle smlouvy uhradit do 21. srpna. Pozemky jí tedy pravděpodobně dosud nepatří, i když výpis z katastru nemovitostí potvrzuje vlastnictví firmy Quonex Real.

Malý přitom tvrdil, že minimálně šest týdnů má Sazka podepsanou smlouvu o smlouvě budoucí na prodej pozemku. Zástupce tiskové mluvčí Sazky Václav Jalovecký doplnil, že dohoda by se vzdáleně dala označit jako předkupní právo. Čeká se prý na definitivní vyjádření akcionářů Sazky, jež by mělo být známé do poloviny srpna.

Nová hala je podmínkou, aby byla Česká republika mezinárodní hokejovou federací potvrzena v roli pořadatele MS 2004. Původně se měl na jejím území šampionát konat o rok dříve, ale kvůli problémům s pozemky došlo na žádost české strany k výměně termínů s Finskem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze