Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kometa Brno hlásí návrat do první ligy

27 2003
Brno - Hokejová scéna v jihomoravském regionu je v pohybu. Ještě dřív, než mužstva stačila začít bojovat o své pozice v play off, mohou dvě z nich počítat s postupem do vyšší soutěže. Druholigová Kometa Brno oznámila nákup prvoligové licence. Svoji soutěž přenechá ambicióznímu Vyškovu, jenž dosud hraje krajský přebor. „Netajili jsme se cílem vrátit se co nejdříve do první ligy a vybudovat si pozici pro zlepšení hokeje v Brně. Tímto krokem jsme se vyhnuli baráži o postup,“ řekl Karel Jarůšek, předseda Komety Brno.

Trenér fotbalistů druholigové Opavy převzal klub se svými společníky vloni v létě.

Od koho však zmíněná prvoligová licence je, to prozradit nechtěl. Veřejně se mluvilo o tom, že problémy mají ve Žďáru nad Sázavou, to však Jarůšek komentovat odmítl.

Součástí dohody s odstupujícím prvoligovým klubem je i utajení částky, za kterou se soutěž bude stěhovat.

Zatímco Kometa na transakci vydělá až v létě, kdy se v Brně začne připravovat prvoligový tým, okamžitou změnu pocítí ve Vyškově. Tam totiž Kometa dohraje druholigovou sezonu.

Diváci, kteří byli minulé pondělí na utkání s Olomoucí, ji do léta v Brně viděli naposledy.

Druholigovou soutěž pod hlavičkou Komety dohrají už vyškovští hokejisté. Brněnský klub jim na hostování pouští Elsnera, Šimečka, Meixnera, Točíka a Sedláčka, tedy svoje přední hráče. Do Blanska nasměrovala na hostování Baláta, Reiffa, Kunze a Benýška. Další jdou do Uničova.

„Potřebujeme, aby naši kluci zůstali v zápasovém rytmu. Dohrání druhé ligy ve Vyškově bylo jednou z podmínek vyškovské strany,“ řekl manažer Michal Konečný, který už nyní začne objíždět stadiony po republice a skládat mužstvo pro příští rok.

Dnes se však ještě plánuje zastavit ve Vyškově, kde Kometa nastoupí proti Uničovu. Jarůšek zdůraznil, že na Hané zůstane pouze druholigová soutěž, nikoliv značka Kometa.

„Klub bychom nikdy neprodali. V létě se do Brna zase vrátíme s vyšší soutěží,“ prohlásil.

Kometa ve druhé lize figuruje na čtvrtém místě, do play off zřejmě půjde ve dvojici s Novým Jičínem. „Teoreticky je možné, že i Vyškov by mohl do první ligy z play off postoupit, to už je věc jejich strategie,“ dodal manažer Konečný.

Jedenáctinásobný československý hokejový mistr už dlouhá léta tone ve velkých potížích, jež vyvrcholily v loňském roce pádem do druhé ligy. Poté se v klubu angažoval fotbalový trenér Jarůšek se svými společníky s cílem dostat postupnými kroky kdysi slavný klub zpět na vrchol.

 

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze