Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kometa Brno je definitivně prvoligová

3 2003
Brno, Žďár nad Sázavou - Hokejové Kometě Brno definitivně patří první liga. Svaz potvrdil dokumenty potřebné k tomu, aby Kometa mohla získat práva na prvoligovou soutěž od Žďáru nad Sázavou. „Bylo to náročné období a jsem rád, že je za námi. Skutečná práce však teprve teď začne, to hlavní nás čeká,“ řekl brněnský manažer Michal Konečný přesto, že mužstvo se na první ligu připravuje s početným hráčským kádrem už od května. Kometa Brno působila v minulé sezoně ve druhé lize.

Kometu čeká další verbování hráčů a především naplnění více než desetimilionového rozpočtu, s nímž chce do sezony vstoupit. První ligu bude hrát v městské hale Rondo.

O stěhování první ligy ze Žďáru nad Sázavou do Brna se mluvilo už od konce uplynulé sezony, kterou HC Senators dohrál s velkými ekonomickými problémy. Ty, přestože vlastně odstartovaly převod licence, byly nakonec také největší překážkou v uskutečnění celé transakce.

Hokejový svaz nepovoluje přesuny licencí, pokud původní klub nemá vyrovnané svoje závazky. A to Žďár nad Sázavou neměl.

Ani jedna ze zúčastněných stran dnes nechce říct, kolik bylo potřeba peněz, aby byly dluhy HC Senators urovnány.

Brněnští funkcionáři pro jistotu čekali se zveřejněním zisku první ligy až do tohoto týdne, přestože jistotu měli vlastně od minulého čtvrtka, kdy svaz zasedal ve Velké Bíteši.

Také ve Žďáru si oddechli
První liga se v Brně bude hrát pod hlavičkou Komety a ne HC Senators, což byl název klubu ve Žďáru nad Sázavou. Senátoři tam působili dva roky, když se na Vysočinu přestěhovali z Rosic.

Tehdy působil kmenový tým Žďáru nad Sázavou ve druhé lize. Tu postoupil Českému Krumlovu, protože pro město by byly dvě ligové soutěže luxus. „Hokej ve Žďáru je opět jenom jeden. Senátoři jsou minulostí,“ podotkl už před časem Bohumil Prachař, žďárský manažer.

Dlouho před tím než svaz posvětil převod licence do Brna - krátce po konci uplynulé sezony - Žďár koupil práva na 2. ligu od Jičína.

Na rozhodnutí o prvoligové licenci čekali také ve Vyškově, který si od Komety koupil druhou ligu, a musel by ji podle smlouvy vrátit, pokud by brněnský oddíl první ligu nezískal.
 

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze