Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kometa dočasně odvrátila hrozbu zániku hokeje v Brně

Kometa Brno, fanoušci | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

1 2008
Vedení prvoligové Komety Brno se dohodlo na podmínkách pronájmu haly Rondo a dočasně odvrátilo hrozbu odchodu hokeje z moravské metropole. Dnes podepsaná smlouva podle majoritního vlastníka Komety Libora Zábranského garantuje klubu plnění úlohy hlavního pořadatele při všech domácích utkáních pro sezonu 2008/2009.

Zábranský to uvedl na klubovém webu s tím, že působení Komety v Rondu je zajištěno do dubna, potom přijdou na řadu další jednání. Zábranský v týdnu nevyloučil odchod z Brna kvůli sporu, jehož jádrem bylo provozování bufetu s občerstvením při mistrovských zápasech.

Jeho majitel čepoval nepovolené jedenáctistupňové pivo a prodával nápoje v plastových lahvích, které fanoušci házeli na led. Za to platila Kometa pokuty.

"Vyřešili jsme sice dočasně naši situaci, jde nám ale o delší budoucnost. Chtěli bychom dostat halu Rondo do svého užívání. Stejně, jako užívají baseballisté nebo fotbalisté své městské stadiony," uvedl pro ČTK Zábranský.

Na webu dnes vyzval fanoušky, aby upustili od pondělní protestní akce. Příznivci Komety se totiž chystají na "Pochod Brnem na podporu hokeje v moravské metropoli." Cílem je podle předsedy fanklubu Tomáše Kundráta upozornit na nedostatečnou aktivitu městských radních při podpoře hokeje i dalších sportů.

"Nejedná se o protestní akci, žádáme ale veřejnou diskuzi, zviditelnění problému a konkrétní návrhy jak situaci řešit. Pochod by měl proběhnout v naprostém klidu," řekl ČTK Kundrát, který očekává zhruba tisícovku účastníků. Akce má začít v 15:00 na Moravském náměstí.

Prvoligová Kometa má momentálně jednu z největších návštěvností v České republice. Na letní přípravné zápasy chodí v průměru přes tři tisíce diváků. Množství fanoušků pojede také v úterý do Znojma povzbudit Kometu ve finále Tipsport Cupu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze