Jedenáct minut hokejové hrůzy. Karlovy Vary sestřelily Kometu

Momentka ze zápasu Kometa - Karlovy Vary | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

2 2015
Hned po pátečním večeru, v němž ztratili slibně rozehraný duel proti Vítkovicím, brněnští hokejisté věděli: „Proti Karlovým Varům musíme zabrat, ať máme klid.“ Zůstalo však jen u přání, především kvůli hrůzné jedenáctiminutovce ve druhé třetině, v níž Kometa čtyřikrát inkasovala. V neděli tak padla na ledě outsidera 3:5.

Když na začátku druhého dějství srovnal na 1:1 Tomáš Svoboda, vypadalo to, že hosté třetí extraligovou porážku v řadě dokážou odvrátit. Jenže mezi 25. a 36. minutou přišla čtyřgólová zkáza.

„Bohužel jsme dvakrát faulovali a v oslabení jsme dostali dva góly,“ smutnil Hadamczikův asistent Karel Beran.

Třetí trefa Energie z brněnské branky navíc vyhnala Martina Faltera a původně odpočívající jednička Marek Čiliak šel na led. „Potom jsme měli pasáž tří až čtyř minut, kdy jsme domácí dostali pod tlak, ale z protiútoků jsme dostali na 1:5,“ kroutil hlavou Beran. „Dotahovat takový stav je velice těžké.“

Kometu, v jejímž dresu poprvé v sezoně nastoupil obránce Tomáš Dujsík, dva slepené góly Petra Mrázka a Viléma Buriana vrátily ve třetí třetině do zápasu. „Hráli jsme vabank, ale čtvrtý kontaktní gól jsme už nevstřelili,“ řekl Hadamczikův asistent.

Zatímco Vary se po včerejší výhře vydrápaly z posledního místa extraligové tabulky, Brňané klesli na osmou příčku. A v reprezentační přestávce mají o čem přemýšlet.

Kometu, která na Karjala Cup posílá produktivního útočníka Jana Hrušku, čeká nejbližší soutěžní mač 13. listopadu, kdy vyrazí do Olomouce.