Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kometa letos poletí i na Kanáry

Mladá Boleslav - Kometa Brno | foto: Josef VostárekMF DNES

29 2008
Více než měsíční volno skončilo. Hokejisté brněnské Komety se včera ocitli na váze a pak samozřejmě na prvním tréninku před další prvoligovou sezonou. Nicméně tradiční rituál profesionálních sportovců po dovolené nepřinesl žádné potíže.

"Kluci vědí, o co jde. A zvážili jsme je proto, že si jich vážíme," vtipkoval dobře naladěný asistent trenéra Viktor Lukeš.

Ten na úvod přivítal hráče v posilovně a na spinningu. Odpoledne pak čekal Kometu ještě oblíbený fotbálek.

Aby však hráči nepřišli o svátky, dostanou od čtvrtka do neděle opět krátké volno.

"Ale od pondělí už pak začneme naplno. Zatím ještě nejsme úplně kompletní, ale v pondělí by se měly přidat další dvě posily," sdělil Lukeš.

Včera se tak v posilovně VUT na kolejích Pod Palackého vrchem objevily kromě několika juniorů a ostatních borců už i zveřejněné posily František Bakrlík, Petr Haluza, Roman Vondráček a Tomáš Protivný. Chyběl jen brankář Kamil Jarina. "Ten má individuální plán," vysvětlil kouč.

Celý květen budou hráči nabírat fyzičku, rychlost a svaly na "Palačáku". Ovšem proti předchozím rokům si neoblíbené období zpestří.

A možná až nečekaně. "Poslední týden v květnu poletíme na Kanárské ostrovy," prozradil Lukeš. Tam si tedy komeťáci užijí dostatek tepla a sluníčka, ale to pak na ně bude patrně čekat i v červnu v Brně.

"Tenhle dvouměsíční blok zakončíme poslední červnový týden v Zubří," předestřel plány asistent. I na Vysočině se hráči patrně dočkají letního počasí, ale také pořádné dřiny.

Však loni ještě pod trenérem Čadou tam absolvovali mnoho kilometrů běháním po lesích a ježdění desítek kilometrů takřka horským terénem.

"Pak bude tři týdny pauza a koncem července bychom chtěli jít v Rondu na led. Snad už bude hotový," přeje si Lukeš.

A kromě zápasů Tipsport Cupu, na který už se fanoušci mohou těšit, by měli Brněnští sehrát i několik dalších přípravných utkání se zajímavými protivníky. Rozhodně nejatraktivnější by byla pražská Sparta. "Vedení obou klubů o téhle možnosti jedná," prozradil Lukeš.Najdete na iDNES.czmobilní verze