Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kometa má nový tým. Je to plus?

20 2008
Brno - Už jen čtyři dny a v Rondu to vypukne. Hokejisté brněnské Komety v neděli nastoupí do prvního čtvrtfinálového duelu první ligy. Proti komu to bude, není ještě jasné. Zřejmé je ale to, že člověk, který přišel na první utkání sezony proti Třebíči a podruhé by přišel až v neděli, by tým poznal jen těžko.

Jedna statistika je totiž přinejmenším pozoruhodná. V Kometě se letos protočilo 39 hráčů. To by stačilo na dva kompletní hokejové týmy.

"Snažíme se pořád mančaft zkvalitňovat. A nikdy bych nepřivedl hráče, o kterém bych si nemyslel, že bude přínosem," tvrdí šéf klubu Libor Zábranský.

Posledních sedm hráčů přišlo až těsně před play-off. Může mít taková fluktuace vliv? Určitě ano, záleží na tom, jestli se projeví v kladném, anebo záporném.

"Nevím. Ale hráči, kteří přišli poslední, ty jsme si vytipovali a jsme rádi, že tu jsou," říká trenér Vladimír Kýhos.

Změny v Kometě v letošní sezoně


Přišli před sezonou: Lukáš Hronek, Vratislav Čech, Marian Morava, Radek Dlouhý, Petr Lipina, Pavel Vostřák.

Přišli během sezony: Kamil Jarina, Tomáš Houdek, Pavel Zubíček, Tomáš Klimt, Ivan Padělek, Luboš Rob.

Přišli před play-off: Juraj Liška, Tomáš Protivný, Baron Becker, David Mikšan, Přemysl Sedlák, Roman Vondráček, Jiří Zelenka.

Přišli před sezonou, v jejím průběhu a zase odešli: Vojtěch Kloz, Tomáš Polok, Martin Ambruz, Juraj Prokop, Vladimír Gýna, Tomáš Fojtík, Robin Kovář, Jan Hruška, Jaroslav Mrázek.

"Snažili jsme se Vondráčkem, Sedlákem či Mikšanem doplnit střední generaci," dodává Zábranský. Někteří hráči se během sezony osvědčili, jiní ne. Borci jako Klimt nebo Padělek určitě mužstvu prospěli, zato Gýna nebo Ambruz byli vyloženě šlápnutím vedle.

"Ale pozitiva rozhodně převažují," míní Zábranský. Na play-off nakonec Kometě zbylo necelých šest řad. To může vyvolávat v šatně různé třenice. "Je fakt, že pro hráče, co nebudou hrát, to není příjemné. Ale play-off bude dlouhé, doufám, a všichni dostanou možnost. Kádr jsme museli rozšířit," pravil Kýhos.

Neshody v kabině zatím nezaznamenal. A věří, že ani žádné nebudou. "Jsou to profesionálové. S tím musí počítat. Když se podíváte na Chelsea nebo na Barcelonu, tam taky sedí mnozí hráči, třeba Ronaldinho," přirovnává.

V tuto chvíli má Kometa jediný cíl. Prodrat se vyřazovacími boji co nejdále, případně se pokusit o postup do extraligy. "Musí je těšit, že jsou součástí tohoto kolektivu, a bojovat za něj," míní Kýhos.

Dalším otazníkem je sehranost. Nejnovější posily stihly v Brně nastoupit ke třem, čtyřem utkáním. Navíc kouč složení útoků výrazně pozměnil. "Snad to bude dobré. Něco jsme odehráli, na trénincích se snažíme, aby souhra klapala, tak uvidíme," zachovává Kýhos klid.

Ať tak nebo onak, probíhající sezona není v Kometě rozhodně úplně normální. "Ale jestli chcete uspět, tak to jinak dělat nejde. A play-off ukáže, jestli jsme udělali dobře, nebo špatně," ví Zábranský. "Je to padesát na padesát." Buď Kometa dopadne jako Boleslav, která v minulých sezonách s podobnou přestupovou politikou propadla, nebo jí změny pomůžou k úspěchu.

 Najdete na iDNES.czmobilní verze