Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kometa na startu opět baví. A vyhrává

Fronta fanoušků před brněnskou halou Rondo | foto: Radek Miča, MAFRA

30 2008
Fanoušci Komety Brno se dočkali. I když to mnohým trvalo o dobrou čtvrthodinu více, než by si přáli.

Na úvodní přípravný duel jich totiž dorazily takřka tři tisíce, a spoustě z nich tak utekla první čtvrtina (hrálo se 4 x 15 minut) vítězného duelu s Duklou Trenčín. Kometa si se slovenským sokem poradila 3:2.

A fanoušci se bavili. Aby ne, když na teplé roční období viděli místy i pohledné akce. Ale hlavně si po čtyřech měsících připomněli alespoň trochu atmosféru, která provázela dramatické jarní boje play-off. "Jo, diváci jsou skvělí," zhodnotil kulisu asistent trenéra Viktor Lukeš.

Ten s hlavním koučem rozdělil tým na dvě poloviny, takže každých třicet minut odehrály vždy jen dvě kompletní pětice. "Chtěli jsme dát šanci všem hráčům, i juniorům. Stejné to bude ještě proti Olomouci," vysvětlil netradiční model asistent.

A dostalo se tak i na dvě jména, která jsou v Brně zatím jen na zkoušku. V brance si zachytal bývalý hráč Vsetína a Sparty Martin Štefl, do útoku se postavil Vladimír Kýhos mladší. "Ani jeden zatím smlouvu nemá. Uvidíme, jak na tom bude zhruba za měsíc Lukáš Hronek, a Vladimírovi to celkem šlo. Uvidíme."

S Kometou trénuje ještě obránce Robert Kántor a čeká se, jak dopadnou jednání.

V dramatickém a možná nečekaně ostrém zápase bavil diváky opět matador v modro-bílém Miroslav Barus. "To, že to bylo takové, je už kvůli tomu, že všichni víme, o co nám letos půjde. Bude boj o místo a motivace je to pro všechny," tvrdí. On se však hokejem v 37 letech hlavně baví. "Vždyť to bude jedna z posledních sezon," culí se.Najdete na iDNES.czmobilní verze