Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kometa posiluje. Chce vybojovat extraligu

Kometa Brno - semifinále | foto: Otto Ballon MiernyMF DNES

5 2008
Velké změny v kádru. A cíl? Vybojovat extraligu. Hokejová Kometa Brno už nemá po předchozích sezonách kam uhýbat. A k tužbám fanoušků se staví zpříma.

Modro-bílý dres navlékne gólman Alexandr Hylák, někdejší kapitán extraligových Budějovic Kamil Brabenec nebo sběratel kanadských bodů Milan Kostourek. A také kanonýr Petr Haluza.

"Je to takové posílení, o které jsme si řekli, a jsem spokojený. Jsem přesvědčen, že tito hráči potvrdí kvalitu," uvedl brněnský trenér Vladimír Kýhos.

Kromě zmíněné čtveřice přichází i perspektivní útočníci David Švagrovský, jenž nastupoval loni ve Spartě, a z Polska přišel do Komety František Bakrlík.

Až na zkušeného Brabence jde o útočníky mezi 23 a 25 lety. "Chceme posílit střední generaci hráčů," povídal už dříve šéf klubu Libor Zábranský.

Fanoušci se tak mají na co těšit. Zvlášť když už se dříve podařilo Kometě udržet v týmu perspektivního Romana Vondráčka, jehož rychlé ruce motají hlavu všem obráncům.

A to možná ještě není všechno. "Samozřejmě uvažujeme ještě o dalším doplnění. Pokud by se naskytl nějaký kvalitní hráč, zkusíme ho. A cíl s tímto kádrem je jasný. Pokusit se vybojovat extraligu," potvrdil manažer Jaroslav Medlík.

Pálit už by modro-bílé neměl ani brankářksý post. Vždyť ke spolehlivému Kamilu Jarinovi přibyl právě Hylák. Ten si vyzkoušel extraligu v Pardubicích, nastupoval za Hradec Králové a Vrchlabí. S Lukášem Hronkem se počítá, že by se mohl vrátit na led někdy kolem Vánoc, čímž by do play-off měla Kometa silnou brankářskou trojku. "Lukáš půjde teprve na operaci. Pokud pak budou všichni tři gólmani zdraví, pravděpodobně by se šel někam rozchytávat," tuší Medlík.

Na druhé straně Kometu již opustili Dlouhý s Vostřákem, Lipinou a Zelenkou. Vratislav Čech se rozhodl ukončit kariéru a věnovat se jiné práci. "Ještě se snažím jednat s Jirkou Zelenkou, uvidíme, jak naonec dopadne Luboš Rob. Než se jeho dopingová kauza vyřeší, nemá cenu se do ničeho pouštět," uvedl Medlík.

Také prozradil, že rozpočet klubu by se měl navýšit o 5 až 8 milionů korun.Najdete na iDNES.czmobilní verze