Kometa proti Kadani: pískot za mdlý výkon

• 4
Brno - Smutný pohled byl včera z tribun na výkon hokejistů brněnské Komety. Jako by po ledě jezdili bez cíle a výsledkem byla utrápená výhra nad outsiderem z Kadaně 2:1 po prodloužení. Modrobílí sice stále vedou východní skupinu první ligy, ale...

Od první třetiny bylo jasné, že Kadaň nepřijela nic odevzdat. A po pár minutách zjistila, že v Brně může chtít body. Jak prosté. V 16. minutě přišel první propad v obraně a Buďa si šikovně poradil s brankářem Kubešem.

Kdo čekal nápor Komety, zklamal se. Až moc. Na ledě vidíte stále stejné bojovníky. Barus, Vostřák, Staněk. Kdo k nim? Nikdo! "Chyběl nám pohyb a z toho pramenily všechny chyby, prohrané souboje, špatné zakončení," pokrčil rameny trenér Rostislav Čada.

Příčina? "Jsme unavení. Odehráli jsme hodně těžkých zápasů a stálo nás to spoustu sil," hájil se. Při zátěži dvou utkání týdně? Snad.

Druhé vysvětlení? "Strašně mi vadí ten led. Pár minut je dobrý, ale pak je otřesný a hraje to pro soupeře. Je těžké vůbec dotáhnout puk do třetiny, když se vám třikrát převalí přes hokejku," stěžoval si střelec prvního gólu Petr Lipina.

Shrnuto: hokejistům Komety brání k bojovnému a dynamickému výkonu led a únava...

I kdyby byly oba důvody sebevíc pravdivé, tak jedno je jasné. Obrana se nevyhne hrubým chybám a při útočení chybí mužstvu jakákoli kreativita. Není schopno překonat lépe bránícího protivníka ze suterénu tabulky. Kombinace vázne, moment překvapení úplně zmizel. Přesilovky jsou statické.

A tak se z tribun ozval hlasitý pískot a dokonce pokřik "Čada ven"...