Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kometa se nedohodla s Rosicemi na spojení

1 2001
Brno - Dvě zprávy má pro své fanoušky hokejová Kometa Brno - dobrou a špatnou. Dobrá je, že se rozhodla přestát své ekonomické, hráčské i trenérské potíže jinak než prodejem práv na první ligu, kterou chce hrát dál v Brně. Špatná zní: klub má těžko odhadovatelné dluhy, hráči kvůli tomu již déle než měsíc netrénují a ve svém úsilí zůstal sám, protože možnosti spojení více klubů na brněnské hokejové mapě se zřekl.

"V pátek mi předseda pan Vrba zavolal a oznámil, že ruší veškerá jednání jak o prodeji první ligy do Mladé Boleslavi, tak o případném sloučení s klubem z Rosic," uvedl včera odpoledne Stanislav Šampalík, organizační šéf prvoligové soutěže.

"Přihlášku do soutěže má Kometa HC Brno řádně podánu, nic jiného černé na bílém není," dodal.

Velmi krušný však může být boj hokejové Komety - nyní má pozastaveny přestupy hráčů. Svaz toto opatření udělal kvůli stížnostem ze strany hráčů na údajné chybějící výplaty. "Mám několik dopisů, v nichž hráči uvádějí, že jim Kometa dluží peníze, jsou to návrhy ke smírčí komisi. Dokud se věc nevyšetří, pozastavil jsem Kometě HC Brno přestupy," dodal Šampalík. Smírčí komise má jednat nejpozději v polovině příštího týdne.

První muž brněnské Komety Jaroslav Vrba měl být včera na jednání v Praze, řekl to muž na sekretariátu oddílu. "Se mnou ale nemluvil, na svazu nebyl," podotkl svazový činovník Šampalík. Mobilní telefon Vrba nezvedal, svoje kroky již delší dobu před veřejností úzkostlivě tají. Jedním z možných řešení krize v Kometě Brno mohla být spolupráce s Rosicemi, v níž se angažovali i zástupci města.

Několikrát byli funkcionáři obou klubů, kteří spolu hovořili pomocí prostředníka, blízko vzájemné dohodě, která by znamenala faktické sloučení obou oddílů. Rosice však již od včerejška nepočítají s tím, že by se jednání o budoucí spolupráci podařilo dokončit.

"Úterý byl pro nás asi poslední den, vždyť ve středu začíná 1. kolem Český pohár, všechno se rozběhne," oznámil Martin Groh, šéf rosických hokejistů. "Bohužel mám pocit, že v Brně funkcionářům nejde o hokej, ale o vlastní prospěch," domnívá se.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze