Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kometa se připravuje na útok na osmičku

2 2004
Brno - Měsíc letní přípravy už mají za sebou hokejisté Komety Brno. Tým, který se musel na jaře hájit prvoligovou příslušnost v baráži, myslí tentokrát výš. Jeho cílem je postup mezi elitní osmičku. Plánům odpovídá i výrazná obměna kádru. "Mužstvo se nám podařilo dát dohromady vcelku podle představ," pochvaluje si trenér Svatopluk Číhal.

"Objevilo se v něm plno nových tváří, v současné době se připravujeme ve čtyřiadvaceti lidech," upozornil Číhal na v Brně donedávna nebývalou věc.

Tým doplnili také zkušení hráči například gólman Pavel Maláč nebo útočník Richard Brančík. O dalších posilách zatím vedení Komety neuvažuje.

"Ale ještě si necháváme nějaký prostor, v srpnu budou k dispozici hokejisté, kteří se nevejdou do kádrů extraligových celků. Pravdou je, že bychom ještě potřebovali bránící levé křídlo," prozradil Číhal, který mužstvo převzal už před úspěšnou baráží o záchranu. Jeho asistentem bude nadále Lubomír Oslizlo.

Do Brna se měl vrátit i útočník David Appel, jenže nakonec zkusí štěstí ve Slovanu Bratislava. "Sice u nás podepsal smlouvu, ale agent mu vzápětí sehnal angažmá na Slovensku. A my Davidovi nechtěli bránit," konstatoval kouč Komety.

Letní příprava pod jeho vedením má pevný řád. "Každé pondělí, úterý a čtvrtek se trénuje dvoufázově - dopoledne i odpoledne. V pátek je potom všechno spojeno v dopoledním bloku, aby přespolní mohli odjet na víkend dříve. Středa je pro změnu regenerační, věnujeme se tenisu a dalším hrám," upřesnil Číhal.

Náplň tréninků se však změnila. "Prvních čtrnáct dní jsme se zaměřili na objem, teď už jdeme víc do výbušnosti a síly," pověděl trenér brněnských hokejistů.

Příprava na suchu je naplánována až do začátku července. "Pak bude tři týdny dovolená a 26. července půjdeme v Rondu poprvé na led. S výjimkou třídenního turnaje v Polsku, který se uskuteční uprostřed srpna, už budeme celou dobu doma," podotkl Číhal. Úvodní přípravný zápas sehraje Kometa 3. srpna s Jihlavou.

V pondělí bylo definitivně potvrzeno, že dlouhodobá část první ligy bude mít místo dosavadních 40 plných 52 kol. "Myslím, že nám to nebude dělat větší problémy. Přizpůsobíme se tím, že budeme hrát častěji na čtyři pětky, aby se to zvládalo fyzicky," prohlásil brněnský kouč.

První utkání v nové sezoně čeká Kometu 8. září na ledě prvoligového nováčka - Sarezy Ostrava.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze