Kometa Brno - Ústí nad Labem: hostující útočník Rastislav Špirko překonává brankáře Komety Alexandra Hyláka | foto: ČTK

Kometa své šance nevyužila a zítra bude opět dotahovat

• 34
Do třetice všeho zlého včera platilo pro hokejisty Komety v Ústí nad Labem. Brňané prohráli i třetí finále v soupeřově hale, tentokrát 1:3. "Herně to nebylo špatné, ale neproměňujeme šance, které si vytvoříme. A také uděláme strašně moc chyb vzadu, kdy máme puk na hokejce, ale ztratíme ho jako v žácích," posteskl si útočník Petr Polodna.

Brňané zatím v sérii vládnou ve své hale, ovšem prolomit ústecké hradby dosud nedokázali. Proto prohrávají 2:3 na zápasy a zítra doma musí bezpodmínečně vyhrát. Šanci na to měli i včera, narozdíl od předchozích případů totiž v soupeřově hale slušně zvládli první třetinu.

"Až na pár hluchých míst jsme měli převahu, ale své šance jsme neproměnili," litoval brněnský asistent Viktor Lukeš.

Hostující tým rozhodil moment ve 20. minutě, kdy obránce Robert Kántor nešťastně zasáhl ústeckého Jana Heřmana, jehož se zkrvavenou tváří odnesli z ledu. Kántor dostal trest ve hře, kvůli kterému by měl zmeškat i příští zápas. "Sebrali mu registračku. Ale máme zprávy, že soupeře trefil ramenem. Musíme se na to podívat a zřejmě podáme protest," informoval Lukeš.

Pětiminutové oslabení zvládli Brňané perfektně, ale chvíli na to zazmatkoval za brankou obránce Aleš Křetínský a věnoval Ústí úvodní gól. Na 2:0 zvýšili domácí ve 32. minutě z trestného střílení. "Trestné střílení to bylo podle rozhodčího, víc se k tomu nemohu vyjadřovat," poznamenal Polodna.

Brnu svitla naděje ve 47. minutě, kdy Peter Pucher v pádu vymetl horní růžek. "Jenže přišla další chyba, a bylo po zápase," utrousil Polodna.

Co chybělo Kometě k lepšímu výsledku? Na tom se hráči i trenér shodli. "Kromě našich chyb se znovu vrátím k těm šancím. Měli jsme některé proměnit," řekl Polodna.

"Chybí nám proměňování šancí, které si vytvoříme. I když ve třetí třetině už jsme byli málo aktivní a moc jsme jich neměli," poznamenal Lukeš, jehož týmu v Ústí opět chyběla domácí suverenita.

"Možná je to věc psychiky, ale taky do nás tady chodí víc." Zítra bude hrát Kometa o život. "V takové situaci jsme byli už s Chomutovem a zvládli jsme to," zůstává klidný Polodna.

Můj zákrok byl čistý, tvrdil Kántor

Podle televizních záběrů zasáhl Robert Kántor ústeckého Jana Heřmana čistě ramenem.

Přesto brněnský obránce vyfasoval trest na pět minut a do konce utkání, navíc zřejmě přijde i o příští zápas.

Ústí - Kometa: zraněný Heřman

Jak viděl osudný moment? "Hokej je rychlá hra a já jsem šel dohrát hráče, který v tom momentě přihrával. A podle mého názoru jsem ho trefil ramenem," popisoval Kántor. "Jestli to faul byl, nebo ne, to posoudil rozhodčí. Podle mě neměl ani zvednutou rukou, až v momentě, kdy se objevila krev, mě vyloučil. Ale úmysl někoho zranit tam nebyl, tohle já nedělám."

Takže to podle vás nebyl zákrok na vyloučení?
To je na rozhodčím. Podle mého názoru to bylo čisté, dá se spekulovat, jestli byl (Heřman) už dlouho bez puku nebo ne. Podle mě ho odhodil chviličku předtím, než jsem ho dohrál. Mě v minulém zápase poslal Sklenička zezadu do mantinelu, a byly to dvě minuty.

Jak se nyní osudná situace seběhla?
Já jdu pokaždé do souboje naplno, nebyl tam žádný zlý úmysl a podle mého názoru tam nebyl ani loket. I od jiných kluků mám zprávy, že to faul nebyl. Nevím, co bych k tomu řekl. Mrzí mě to zranění a také samozřejmě výsledek zápasu.

Byl jste překvapen, že jste dostal tak vysoký trest?
Na videu jsem to neviděl, ale z mého pohledu to bylo čisté. Rozhodčí to posoudil jinak a každý ať si udělá obrázek sám. Nic víc k tomu říct nemohu. Samozřejmě mě také mrzí, že na 99 procent nebudu moct hrát v sobotu v Brně.

Jak jste viděl tento zápas?
Já jsem viděl jenom první třetinu, zbytek jsem trávil v kabině. Protože na střídačku nesmím a nebylo by úplně vhodné, abych někoho provokoval na tribuně. Ale Ústí určitě bylo k mání a měli jsme šanci vyhrát. Bohužel to Ústí zvládlo a uvidíme, jak to bude vypadat u nás doma. Doufám, že zvítězíme a vrátíme se sem zpátky.