Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kometa tápe. Zase doma vyhořela

10 2008
Brno - Bylo to skoro jako deja vu. Hokejová Kometa Brno po sobotním krachu s Havířovem včera s Olomoucí: Zase prohrála. Zase doma. Zase 3:6. A zase po mizerném výkonu. "Do nového roku jsme vstoupili velmi špatnými výkony. Dělali jsme zbytečné fauly, ze kterých jsme inkasovali," hodnotil ztěžka brněnský trenér Rostislav Čada.

Proti duelu s Havířovem se zásadně lišily jen dvě věci. V brance Komety nestál mladý Tomáš Kubeš, na nějž se svalila vina za sobotní výprask, ale zkušený Kamil Jarina. A fandové tentokrát svůj tým věrně podporovali až do konce. "Za to je musím pochválit a poděkovat jim. Oni společně s Jarinou byli našimi nejlepšími hráči," sdělil Čada.

Zní to možná paradoxně, ale Jarina jako nejlepší hráč Komety šestkrát inkasoval. Tak děravá byla obrana před ním. Brňané místy působili až komicky, celkem třikrát dokonce inkasovali při vlastní přesilovce!

Výsledkem byla třetí prohra z posledních čtyř domácích zápasů. Přesto v Kometě odmítají, že by tým dusila krize. "Vedeme s náskokem východní skupinu, takže plníme to, co jsme si předsevzali," tvrdil ještě před utkáním šéf klubu Libor Zábranský.

Jenže v posledních dvou zápasech brněnský tým působil přímo žalostně. I když má na soupisce mnohem zvučnější jména, včera za Olomoucí Kometa hodně zaostávala.

"Odehráli jsme velmi špatné utkání s množstvím individuálních chyb. Měli jsme nedostatky v disciplíně, taktickém myšlení i hrubé práci, která nám chybí," shrnul kouč.

Jsou to alarmující slova. Kometa má hodně starý a tím i zkušený tým, přesto má nedostatky v "taktickém myšlení a disciplíně". A přestože podle kouče i šéfa klubu panuje v kabině správná atmosféra, mužstvu chybí "tvrdá práce".

Proč? "Je možné ještě jedno vysvětlení zhoršených výkonů. Poslední duely hrajeme na tři pětky, řada hráčů se vrátila po zranění a evidentně fyzicky nestačí," hájí se Čada.

V jednom má ale on i Libor Zábranský jasno: proti loňsku se tým posunul nahoru. Přitom po 34 zápasech má Kometa o jediný bod víc než loni...

Kubeš chyboval a musel z Brna pryč 
B r n o - Trenér hokejistů Komety Rostislav Čada označil brankáře Tomáše Kubeše za jednoho z největších viníků porážek v Mladé Boleslavi a doma s Havířovem. A ejhle. Dvaadvacetiletý brankář se včera musel rychle pakovat do druholigového Jindřichova Hradce, kde bude hrát o záchranu. Jak se srovnal s Čadovým názorem?

"Je to názor trenéra a mně nezbývá než ho přijmout," říká sklesle.

Včera se však ukázalo, že propustná obrana Komety soupeřům prostě nestačí.

Proti Havířovu nevypadala na to, že by vám to ulehčila, že?
Pro mě už nemá cenu se v tom pitvat. A z mojí strany to nebylo ono.

Cítil jste na sebe na konci prosince a teď proti Havířovu větší tlak než obvykle?
(váhá) Trošku jo. Ale s tím se jako sportovec musím srovnat.

Nastupoval jste do brány nervózní?
No nervózní snad ani ne. Spíš až člověk dostal gól, tak to na něj spadlo.

Z hlediště to mnohdy vypadá, že pohoda mezi hráči není úplně ideální. Zvlášť po těch událostech od půlky prosince až doteď. Jak jste to cítil vy?
Já nevím, to ať si udělá obrázek každý sám, jaká panuje v kabině atmosféra. Mně už to nenáleží hodnotit.

Měl jste už dřív nějaké náznaky, že tady do konce sezony nevydržíte?
To tak člověk vycítí. Už na začátku sezony jsem s tím moc nepočítal, že bych tady letos zůstal. Jenom mě překvapilo, že se to teď udělalo tak rychle. Řekli mi, ať si do konce ledna něco najdu. A bohužel jsem to nestihl a byl jsem prodaný do Jindřichova Hradce.

Pro vás to bude v Jindřichově Hradci klidnější angažmá?
Tam se zas hraje o záchranu, tak uvidíme. Ale určitě si tam od některých věcí odpočinu.Najdete na iDNES.czmobilní verze