Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kometa vsadí na týdenní přestávku

26 2001
Brno - Na týdenní přestávku, která v první hokejové lize nastane po sobotním kole, čeká Kometa Brno. Tým, který je po dvanácti kolech beznadějně poslední a jako jediný v soutěži ještě nevyhrál, se pokusí s novými hráči stmelit. "Na devadesát procent je jistý návrat útočníka Belici, který u nás vloni působil, a rýsuje se i příchod obránce Dudy. Oba jsou v současnosti hráči Žiliny," oznámil včera Jaroslav Vrba, předseda oddílu.

Několik nových hráčů Kometa do kádru již zapracovává, ale hráči jako Adamský, Bohunický nebo Šebor potřebují podle Vrby čas. "Jsou mladí," vysvětluje šéf. Za nejslabší článek sestavy považuje obranu. Čas pro změnu trenéra zatím v posledním klubu první ligy nenastal. Josef Černý zustává ve funkci, stejně jako jeho asistent Rudolf Krupička.

Sám Vrba přiznává, že při takové bilanci, jakou má Kometa, to není obvyklé. "Kvalita tréninku tady však je, a s ohledem na schopnosti mužstva s ním trenéři pracují tak, že se zlepšuje," soudí Vrba.

Za paprsky naděje považuje některé zápasy na kluzištích soupeřů, a tvrdí, že například v Třebíči hrál jeho tým na vítězství. Cení si i těsných porážek v Písku a v Berouně. Ve středu však Kometa musela znovu padnout nohama na zem a vstřebat krutou porážku 0:7 v Opavě. Jsou tři získané body za tři remízy skutečným odrazem kvality současné Komety? Hráči se brání, že ne. "Situací se zabýváme, nepřipadá nám normální. Zkusíme kádr doplnit a dát mu týden času, aby s ním trenéři mohli pracovat," doufá v naději Vrba. Brankářskou dvojici budou dál společne tvořit jeho syn Martin a junior Čučela.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze